Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés
tomojko22 nevű felhasználó kérdése:

Valaki tud jól németül fogalmazni?

Kellene egy fogalmazás ami az ősz -ról szól és németül. Barmi jó minnel hosszabb annál jobb. Köszönöm előre is.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogalmazás, ősz

okt. 1. 23:21  Privát üzenet  

A válasz

Próbálj meg egyszerűbb gondolatokat, alap dolgokat összeszedni magyarul először. Aztán ezt fordítsd le németre, sokkal könnyebb, mint fejből lökni a mondatokat. Megírni szerintem senki nem fogja helyetted, de itt van pár ötlet: időjárásról mindent, szereted -e vagy nem (miért), mit szoktál ilyenkor csinálni szabadidődben, szoktatok-e utazni mondjuk őszi szünetben, hová, mikor, kivel, kihez stb., hogy szoktál felöltözni, milyen munkák vannak a földeken/ a ház körül, milyen ünnepek vannak itthon és más országokban, mit csinálnak ilyenkor az emberek, mit csinálsz te és a családod ezeken az ünnepeken. Fura, de érdemes kisebb hazugságokat beleírni, ha ezen múlik a hosszabb fogalmazás. pl.: ha nem is utazol sehová, akkor is találj ki valamit, a tanár úgyse fog utánajárni.

Nem tudom milyen szinten vagy németből, de minden mondatot megindokolhatsz, bővített/(többszörösen) összetett mondattá fejleszthetsz stb.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont okt. 3. 19:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy van németül az, hogy: nem gondoltam komolyan?
Hogy tudom németül helyesen mondani hogy "normál esetben meg kellett volna már kapnom"?
Hogy van németül az hogy 'légy mindig önmagad'?
"Fel szeretnék mondani" Hogy van ez helyesen németül?
Tudnátok nekem ezekben a kerdesekben nemetul segiteni? - Hogyan gondolod? Mit szeretnél? - Nem tudok még jól németül, idö kell hozzá, de sok mindent megértek. - Szeretnék...
Hogy hívják angolul vagy németül a villamosenergia-szolgáltatóknál betölthető területgazda munkakört?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!