Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkezdet Phiai-nak a "Vagy...

BosiD kérdése:

Akkezdet Phiai-nak a "Vagy mindegy" c. zenéjében van két sor amit nem igazán értek, megtudhatok nekem magyarázni?

Figyelt kérdés

A capo di tutti kápo-lna: pull,

a "ruf mich an" konfirmál di null.



2019. okt. 7. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
8%

Pont ugyan annyira semmi értelme nincs mint annak hogy:


"tudja, titkolná, számoknál felnő,

fullra kidobná, számolná, felhő,"

2019. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SaiidAKPH válasza:
100%

A "capo di tutti capi" a főnökök főnöke.A "capo" ápol(na), "na pull" -vagyis húzd ki-, a kápolnában a főni molesztálja a kölköket, szexuális utalást erősíti meg a 90es évek tévés telefonszex felhívása, ez a klasszikus:


https://www.youtube.com/watch?v=UsnpV6Itw1Q


itt volt egy másik, ahol a végén 4 db nulla volt a telefonszám, amit bemondtak, vagyis németül "vier mal di null", a konfirmálással van egybekötve a "hívjál fel", utalás arra, hogy ostorral fenyeget a nagy szakállas Istent emlegetve a földi pederaszta pap bácsi.


Egyébiránt a csuklyaizomlázálompárpergő jelentése:

folyamatosan tologatott összetett szavak:

csuklyaizom

izomláz

lázálom

álompár

pár pergő


vagyis a bólogatástól izomlázasan, de nagy hévvel nyomja a duó (AKPH) lábdob és pergő ritmusára. Lényegében egy ars poetica, ahhoz képest, hogy simán lehet gondolni, hogy semmit sem jelent.


"Tudja, titkolná, számoknál felnő":


Előbbi ars poeticát megfogalmazva az MC inkább titokban tartaná ezt a tudást, de a saját és az idolok által készített zeneművek hatására rájön, hogy ez gyerekes, a tudást meg kell osztani. Másodlagos értelmezés, hogy a Wu Tang által tanultam meg a Supreme Mathematics alapelveit, azáltal is nőttem.


"Fullra kidobná, számolná, felhő"


Miután megvolt a felismerés, hogy ezt a tudást mégis tovább kell adni (fullra kidobná), jön a gondolat, hogy ebből pénz is lehet, amit számolna, de a pénz, mint olyan, csak kb légnemű, elillanó dolog, mint egy felhő


"furcsa tivornyát várod száz mellből"


Ez már konkrétan odaszólás önmagának, hogy valami piás, drogos rocksztár backstage orgiába képzeli magát 50 nővel (és a verseny képe is megjelenik, 100m mell, vagyis kinek nagyobb a melle rövidtávon)


Egyébként ez 4x 10 szótag rím, mint a verze végén..



Essáidé

AKPH

2019. okt. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úristen Saiid, nagyon szépen köszönöm a választ, nagyon felemelő érzés volt mikor megláttam, hogy te válaszoltál.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.

2019. okt. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!