Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nagyobb mennyiségű kávétól...

A nagyobb mennyiségű kávétól olyan mintha részeg lennék, mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
Tegnap 1 órán belül megittam 1 liter kávét, ma fél litert. Azóta sokkal oldottabb, közvetlenebb vagyok, boldognak érzem magam, ugyanakkor a gondolkodás és összefüggő beszéd elég nehéz. (Természetesen tisztában vagyok vele hogy nem vagyok részeg.) Túladagolás/ mérgezés állhat a háttérben? Milyen anyag van a kávéban ami ezt az állapotot kiváltja? Szerencsére fiatal vagyok még, szóval reményeim szerint a szívem megbirkózik vele.

2019. okt. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom kamu, ha nem akkor nem vagy normàlis. Koffein mérgezésben szenvedsz. Keress rà a neten.
2019. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen a kávétól, de inkább csak az elején. Ha rendszeresen iszod, egy idő után majd nem így adja már be. Amúgy az se mindegy mikor iszod. Nekem éjszakai műszakban szokta keményen beadni a kotyogós. Van hogy feldobódik a hangulat, friss és energikus lesz az ember. Végül is egy drog, egy központi idegrendszer stimuláns. Viszont nekem az bajom vele hogy elég rövid ideig adja (2-3 óra) és utána konkrétan megszoktam zuhanni (szóval rossz kedvem lesz) ilyenkor persze lehet még rá inni - de akkor meg sokszor be szoktam feszülni. Ilyenkor jön a remegés, a hőháztartás irányítatlanná válik (néha fázik az ember, néha melege van) meg egy ilyen komolyabb mennyiség után nehéz elaludni is. Azonban rendszeres fogyasztásnál hamar kialakul a tolerancia, és egyre több, és több kell - különben majd nem adja be csak egyre lájtosabban. Amúgy én ezért szoktam 2 hetet kihagyni, és jelenleg is úgy eszem a zacskós kávét teáskanállal (illetve cukros tejjel iszom le). Gyomorból vagy 1 óra mire hatni kezd, de nincs ez a hullámvasútszerű hatás, és hosszabb ideig is tart. Viszont aki úgy issza annak mindenképp ki kell hagyni teljesen 2 hetet, különben egyáltalán nem érezhető be hiába eszi meg az ember...
2019. okt. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Csak szólok, hogy a kávé azért termeli a koffeint, hogy aki fogyasztja, az belehaljon. Így védekezik.
2019. okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3


Ahhoz képest szegény kávécska elég rosszul áll, mert sokan tudják a mérget mértékkel fogyasztani 😊

2019. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, sőt ezek között kártevők is vannak.

Általában így néz ki a harc az élővilágban: ritkán arat valaki totális győzelmet.

2019. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

[link]


[link]


Nekem az elején még hallucinációkat is okozott. :)

2019. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!