Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet viselni üzletben kapucnit?

Meowka kérdése:

Lehet viselni üzletben kapucnit?

Figyelt kérdés

Kik-be és a Decathlonba voltunk, a gyerekkel, mind a 2 boltba ugyanaz a biztonsági őr odajött és ránk szólt, hogy a gyerek vegye le a kapucnit. És mivel már nem az első eset volt, és máshol még sose volt ezzel probléma, vitatkozni kezdtem vele, hogy de mégis miért(?) és milyen jogszabály van erre, mutassa meg!

Tehát van ilyen jogszabály erre? Vagy valami szabályozza ezt?

Két külön bolt, egy őr :)

Máshol tényleg még sose okozott ez problémát...


2019. okt. 11. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Le kell venni, hogy a kamera lássa az arcod.


Ha nem tetszik, ne gyere ide!

2019. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%
Ha már te nem tanítod őket az illemre, gondolta, ő megpróbálja.
2019. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak általános szabályzások, amelyek kereskedelmi, vendéglátóhelyekre vonatkoznak.

Ezeken túl, bármilyen okból, érdekből - például, a személy- és vagyonbiztonság érdekében - alkalmazhatnak egyedi szabályokat, ha az nem ütközik jogszabályba. Az az elvárás, hogy felismerhető legyen az arc, kis mértékben se legyen takarva, nem ütközik jogszabályba.

A vagyonbiztonság szempontjából lényeges, hogy a vizuális biztonsági eszközök felismerjék az arcot.

A bankfiókokban általában szigorúbbak az ilyen helyi előírások, és szigorúbb a betartatásuk is.

Üzletekben, változó. Például, tapasztalatom szerint, a PENNY pénztárosai elvárják, hogy minden ki legyen pakolva a bevásárlókocsiból, kosárból, bármilyen mennyiségű és súlyú. A LIDL pénztárosai változóan viselkednek. Az ALDI pénztárosai szinte kétségbeesve szólnak, hogy ne tegyem, ha nekiállok például 48 darab 2 literes ásványvizes palackot pakolni a futószalagra, vagy nagyméretű árukat. Nyilván, a teljes kipakoltatás teljes bizalmatlanságot mutat, ha úgy tetszik, gyanút. A fordítottja, bizalmat. Mivel nem személyre szabott, a bizalmatlanságot érzékeltető elvárás sem zavar. Akit zavar, nem megy oda, ahol gondnak érzi.

A kapucni, hidegben az arc elé is tekert sál, járványos időben a szájmaszk; adott helyen lehet el nem fogadott, más helyen elfogadott. És ahol el nem fogadott, ott is kérdés, hogy az alkalmazottak, biztonsági őrök folyamatosan betartatják-e, vagy alkalomszerűen, vagy sose. Így aztán tapasztalhatók különbözőségek, akár egy adott helyen és egy adott őr részéről is.

Soha nem veszem rossznéven, ha valahol bizalmatlanságot tapasztalok. Nem ismernek, honnan tudhatnák, hogy soha semmit nem loptam, nem is fogok. Ha az érdekük úgy kívánja, és valamit kifogásolnak, akkor rábólintok, és megteszem. Ezzel túl is vagyok rajta. Nem bosszankodom a helyszínen, nem foglalkoztat nem tudom én mennyi ideig, nem mondogatom el családnak, ismerősöknek, munkatársaknak; nem írok róla fórumokon.

2019. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!