Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az agyagot muszáj kiégetni?

Az agyagot muszáj kiégetni?

Figyelt kérdés

Őszíntén,soha nem dolgoztam még agyaggal.Vászonra szeretnék formázni,amolyan 3D hatást elérni.


Lehetséges lenne égetés nélkül ezt megvalósítani, vagy ha nem, akkor milyen anyaggal lenne értelme próbálkoznom?



2019. okt. 16. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Formázni csak puha agyagból tudsz, oszt' majd megszárad. De az égetéssel tartósabb és szebb is lesz. Ha lesz pár alkotásod, keresel egy keramikust, aki egy doboz bonbonért beteszi a saját cuccai mellé a tieidet is a kemencébe.
2019. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Ha vászonra formázól, nem lehet égetni, hiszen a vászon elég. Létezik levegőre száradó gyurma, abból érdemes az -iakét csinálni.
2019. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mindjart gondoltam hogy elég :D arra találtam volna megoldást, de igen... közben utánna jártam és a legideálisabbnak a modellező massza tűnik.
2019. okt. 16. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Gipsz, glett, ha meg is köt, akkor tudsz vele dolgozni, formálni, csiszolni stb aztán festés és lakkozás.


Sok faldekort is csinálnak úgy, hogy fent említett anyagokba ruhaanyagokat/gézt mártanak s feldolgozzák falra, egyéb helyre.


De géz+gipsz kombót álarcokhoz is használtuk.

2020. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!