Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek K-POP IDOL?

Hogyan lehetek K-POP IDOL?

Figyelt kérdés
Sziasztok hogyan lehetnek Idol? kérlek segítsetek ez az álmom 😭

2019. okt. 23. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarom összezúzni az álmaidat, de alighanem sehogy.
2019. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért?:(
2019. okt. 23. 20:04
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

1. lépés: legyél koreai, vagy legalábbis ázsiai származású.

2. lépés: legyél iszonyat tehetséges énekes és táncos (vagy legalább az egyik ezek közül), az sem árt, ha a színészkedés is megy.

3. lépés: rendelkezz nagy lelkierővel, bírd a gyűrődést

2019. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia, szerintem nem igazán érné meg annak lenned. Így kívülről nem tűnik olyan nehéznek, de ha a hátterek mögé nézel, akkor már nem is olyan leányálom. A folyamatos gyakorlás, koplalás, stressz. Vannak olyan gyakornokok is, akik soha nem kerülnek a színpadra.


Linkelek egy videót amin egy külföldi gyakornok áll a középpontjában. Miután ezt megnéztem, elment a kedvem az egésztől.


https://www.youtube.com/watch?v=G66uRJ6pAfI&t=276s

2019. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
megnéztem a videót de még így is tetszik ez az egész..
2019. okt. 23. 20:41
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
K-pop.... K mint koreai
2019. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
tudom😔
2019. okt. 25. 00:16
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Szió! Figyelj, én nem akarlak lebeszélni az álmodról. Hogy őszínte elgyek én is keresztül mentem ugyan ezen mimt most te.

Itt vannak a lépések, ahhoz jogy idol légy.


-először is minimum középfokú szinten kell beszélj angolul, ha az nimcs meg nyilván lőttek az egésznek.


-félig minimum ázsiai kell legyél (lehetőleg kelet-ázsiai) és mindenképpen ázsiai kinézetű arcod kell legyen. Mongoloid szemmel. Ami csak az ázsiaiaknak van.


-abba kell hagyd az iskolát (ha nem is örökre egy 2-3 évre biztosan) ha ezt most még nem érted olvasd tovább és meg fogod.


- ki kell menj egy olyan országba ahol tartanak meghallgatást a különböző ent.-ek pl.: Thaiföld, Japán, Korea, Taiwan stb... És 3-4 hónapig ott is kell maradj, mivel ha elmész egy meghallgatásra kb ennyi idő, míg kiküldik az eredményt.


- elképesztően tehetséges kell legyél, tökéletesen kell tudj táncolni, különleges kell legyen a hangszíned, megnyerő személyiséged, minél különlegesebb és egyedibb kinézeted, hogy több száz jeletkező közül felfigyeljenek és megkölönböztessenek és megjegyezzenek.


- ez az előző pont teljesen ki kell legyen pipálva és még így is olyan 70% szerencse kell ahhoz, hogy beválogassanak az a max 5-6 emner közé (a több száz közül!! ) akit felvesznek.


-ezután koreába fognak vinni. Ahol meg lesz tiltva az ügynökség munkatársainak, hogy angolul beszéljenek hozzád, hogy minél hamarabb megtanulj koreaiul, szóval fel kell készülnöd arra, hogy kb 3-4 hónapig nem fogsz érteni semmit.


-ezután olyan erős diétára fognak fogni, (hogyha lány vagy) valószínüleg le fog állni a menstruációd (ha 1-1,5 évig alultápláltság miatt nem menstruál egy nő 98%ban nem lehet soha gyereke.) szóval fel kell készülnöd hogy soha nem leszel anyuka. Ha ezt a diéta szabályt megszeged azonnal kirúgnak. Tehát nincs mese.


- szerencsés esetben csak 3-4, de inkább 6-7 év olyan kemény időszak fog rád várni, ami valószínűleg életed legnehezebb időszaka lesz, valószínűleg szorongani fogsz, nagy eséllyel pánikbetegség illetve különféle pszichés betehségek fognak nálad kialakulni, depresszió.

De persze ezek közben ugyan úgy kell végezdd a dolgod, napi 3-4 óra tánc próba, 4-5 ének próba, ezek mellet a nyelvet is kell tanulnod, és valamikor ilyen tájt kezdheted el az iskolát. Szóval egy heted kb úgy nézne ki, hogy hétköznep reggel 7-től délután 3-ig suliban vagy, aztán mész ének próbára délután 6-ig aztán tánc este 10-ig és utána ilyen hajnali 1ig jöhet a masszív nyelv tanulás. És persze nem mondthatod azt hogy, neked ebből eleged van, fáradt vagy, azonnal kicsapnak.


- azt ent-eknél a gyakornokonak fél évete vannak vizsgák amin meg kell mutatniuk mit tanultak. Ha valaki nem üti meg az elvárt (elég magas) lécet azonnal kiesik...



-így kell elszenvedj 6-7 évet. A gyakornoki idő végére 97%ban egy lelkileg labilis, sérült ember lesze, sérült önértékeléssel. De állandóan mosolyognod kell vidámnak kell mutasd magad mintha mi sem történne. Aztán max kimehetsz a vécébe sírni.


Ha nagyon nagy szerencség van debütáltatnak egy bandában. Tegyük fel, de egy badass koncepciót szeretnél mondjuk 5 taggal, és te szeretnél lenni a főtáncos és a főénekes. Na ehhez képest a kiadó egyészen mást szán nektek. Egy cukimuki kislányos banda lesztek 13 taggal, és teszel a bandában a raper a m@sik 3 raper mellett. Lehet ki nem állhatod ezt az egészet, meg a debüt zenéteket, neked mosolyognod kell, boldognak ke lenned, mert végülis te egy IDOL VAGY.



Most csak a kezdetekről írtam, és igazábóla debütálással kezdődik a feketeleves. És ezek az infók azért elég hitelesek, nekem ezeke az egyik legjobb barátnőm mesélte aki koreai és jeletkezett egy kisebb kiadó meghallgatására. Illetve 3-4 éve én is nagyon benne voltam ezekben és végigolvastam minimum 15 gyakornok beszámolóját.



Ha mindezek ellenére szimpatikus ez az egész, és tényleg csak szorkolnék neked, és szeretném hogy elérd az álmodat, csak tényleg ezt azért írtam le, hogy tisztán és reálisan lásdd ezt az egész ipart. :)))

2019. nov. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hogy leírtad és igen meg mindig szimpatikus 🙂😅🙂
2019. nov. 2. 00:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A sok smile használatból arra tudok következtetni hogy eléggé fiatal lehetsz (ezt nem sértésnek szánom). Minden K-popper egyszer elgondolkozik azon hogy "hmm milyen jó lenne idolnak lenni". Álmodozol, majd egyszer kinövöd.


De mivel "aranyos" vagyok, ezért leírom hogy körülbelül hogy működik ez az egész (legalább is amennyit én tudok):

Mielőtt elmennél egyáltalán meghallgatásra , az alábbi feltételeknek kell teljesülni:

- Angol- vagy koreai felsőfokú nyelvvizsga (az utóbbi jobb)

- Ének tudás (itt nem az "éppen tudok énekelni" hangra gondolok) vagy baromi jól kell rappelni és/vagy táncolni

- Szépnek kell lenni (nem kötelező ázsiainak lenni, persze előnyben tartják, de nagyon az európaiakra akarnak hasonlítani kinézetre). Bár ez egy kicsit függ Entertainment-ektől is, nem mindenhol számít, mivel ott a plasztikai műtét amit erőszeretettel használnak

- Végül pedig a megnyerő személyiség. Nem mindenhol van beszélgetés, de én úgy tudom hogy néhány helyen van. Ha nem is rögtön a gyakornoki felvételnél, amikor az adott Entertainment új bandát akar összehozni, akkor viszont biztos hogy van.

(9/10-22 éves kor között fogadnak csak gyakornokokat, természetesen ez mindenhol más, van ahol 13, 14 év alatt nem nagyon fogadnak senkit)


Ezek után jöhet a meghallgatás. Mivel Európában (tudtommal) nincs meghallgatási helyszín ezért ki kell menned Amerikába, Koreába, Japánba vagy Kínába (néhány Entertainment tart még Thaiföldön, Vietnamban és Taiwanon is). Vagy küldhetsz Online (ez csak az első fordulóra vonatkozik), a másodikra (és ha van harmadik akkor arra is) ki kell menned. A repülőjegyet nem fogják fizetni, neked kell állnod, még akkor is ha már gyakornok van.

A több 100 jelentkezővel szemben kell megmutatnod a zsűrinek hogy te jobb vagy te megéred nekik stb. Ki kell tűnnöd abból a 100-200 ember közül, akik lehet hogy tehetségesebbek nálad.

Az ének és a rap tudásod bemutatására különböző időd van más-más helyeken (ez általában 30 másodperc).

A tánctudásod bemutatására egy kicsit több időd kapsz, viszont Freestyle-ban kell táncolni.

És ha esetleg felvesznek, onnan jön a kemény része (diéta, 3+ év gyakornokság, 4-5 óra alvás stb). Ezekbe most nem mennék bele részletesebben( ha rám írsz privátba, ott nagyon szívesen részletezem ezeket). Attól függetlenül hogy gyakornok lettél, még nem biztos hogy debütálni fogsz.

Debütálás után pedig nem kapsz fizetést, vagy csak kis mennyiségben, mivel azt a pénzt amit rád áldoztak azt vissza akarják kapni.


Még annyi, hogy ha egyszer már próbálkoztál és nem vettek fel sehova, akkor csak fél év után érdemes megint próbálkozni.



Szerintem nagyjából mindent leírtam, ha valami nem világos/nem érthető akkor is megkereshetsz privátban, szívesen válaszolok.

2019. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!