Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg magam...

Hogyan védjem meg magam Budapest utcáin?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem már, de mintha csajozáshoz kérdeznél tippeket, mindig valami orbitális hülyeséget mondanak ami nekik menőn hangzik, de semmi értelme.


Én mindig is félénk srác voltam, a saját világomban éltem, féltem az utcán. Lúzernek érzem magam, és nem csak az utcán vagyok az, a magánéletemben is úgy érzik az emberek hogy simán lehet velem csinálni bármit. Szeretnék változtatni, nyugodtan akarom érezni magam, mert sokat járok este Budapesten és úgy akarom magamat hogy mindig tudjam mit kell tennem.


Leírok pár tippet amit magam vettem észre, ti pedig kiegészíthetititek, leírhatjátok saját tapasztaltaitokat.


- Magabiztosan járni, viselkedni MUSZÁJ. Ez nem egy plusz, hanem abszolút kötelező. Mindig ki kell húzni magad, ha leülsz akkor is, illetve ha leülsz sose húzd össze magad, használd ki a teret, lábakat ne szorítsd össze. Céltudatosan kell járni, nem szabad nézelődni mert azt hiszik kiutakat keresel. Tilos a telefonodba meredni, el se tudom mondani hányszor kötöttek már belém csak azért mert ilyen testhelyzetet vettem fel, bár én öntudatlan mindig nem-magabiztosan viselkedem, szóval lehet más oka is van, de egy a biztos ezen a világon, ha nem viselkedsz magabiztosan 99% hogy bevonzol valami idiótát aki odaszól.


- Nyugalom megtartása. Ebben kicsit rossz vagyok, mert minden váratlan dologra megijedek, de ahogy látom, még akkor is ha beléd kötnének, meg kell tartani a nyugalmada, mert nem veszíthetsz semmit vele. Nekem ez akkor a legnehezebb ha megyek az utcán és áll valahol 2 ijesztő alak vagy a padon ülnek és előttük megyek el, olyankor teljesen megingok.


- Mély hang. Itt persze most nem arról beszélek hogy mélyítsd be a hangod mint valami tinédzser mikor felnőttnek akar hangzani, hanem hogy erővel kell beszélni, mély levegővel, olyan hanggal ami nem ideges, ijedt.


- Szituáció elemzés. Ha sok ember van egy helyen akkor gondolom nem kell parázni, bár hallottam olyat hogy senkit se érdekelne hogy téged az utca közepén rugdosnak, de gondolom ezeknek a senkiknek is van annyi esze hogy bekamerázott, forgalmas helyen nem kezdenek el kötekedni. Sajna itt van egy kis gondom, egyszer egy távolabbi, nem forgalmas helyen belém kötött 2 ember, szerencsére nem kezdtek el verekedni, de lefagytam és nem tudtam mit tenni, gondolom ha ilyen van akkor - ezt rossz érzés leírnom, de - tényleg nincs más lehetőség, vagy futsz vagy ütsz.


- Nem/rendesen visszaszólni - gondolom ez már lejött de én nem érzem magam kevesebbnek azért, mert hagytam hogy beszóljanak, szóval ha belémkötnének, én semmilyen reakciót nem mutatnék. Illetve, erről nincs tapasztalatom, de azt olvastam, hogy ha belédkötnek és nincs menekvés, akkor válaszolj valami vicceset, olyan kommunikációval ami azt mutatja hogy nem félsz tőle, de nem is vagy aggresszív.


- Gázspray/ Gázpisztoly - Ilyet fogok venni és megtanulom majd rendesen használni, mármint a gázsprayt. Nagyon szívesen hordanék gázpisztolyt, de szerintem ha eldurrantanék egy ilyet a városban, az a minimum hogy a zsernyákok lenyomoznak és nyakambavarrnak valami hülyeséget, csak azért mert meg mertem védeni az épségemet, de nemtom, lehet meg is támadnának, elvégre ők nem tudják hogy nem egy terrorista vagyok, éles cuccal.


-Box, önvédelmi sport - Hát, nem tudom. El fogom kezdeni, tényleg, és biztos vagyok benne hogy egy ember esetén tényleg sokkal bátrabb lennék, de ezek a szemetek sokszor csapatban vannak, ott meg még akkor se bízhatsz a skilljeidben ha jól tudsz verekedni.



Valaki most biztos írni fogja hogy túlreagálom, meg Budapest sokkal biztonságosabb volt, de ember, nekem elegem van ebből az egészből. Csomószor járok Budapesten és teljesen átlagos dolog hogy a cigányok mindenkibe belekötnek. Védtelennek érzem magam, nem vagyok biztos benne hogy meg tudom védeni magam és ez marhára nyugtalanít.


2019. okt. 23. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Rendőrségtől kérj önvédelemi tanfolyamot.

Háziorvostól meg pszichológushoz beutalót.

2019. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl liheged az egészet.

40 éve élek Budapasten. Sem gyerekként, sem felnpttként nem ért semmi baj. Persze vannak kellemetlen szituk amiknek akaratlanul is szem vagy fúltanúja voltam, de ez vidéken is előfordult már.


Gázpisztoly: Nem árt tudnod, hogy bár engedélyezett a tartása, vásárolhatsz is, de viselése már engedélyköteles. Ha nincs engedélyed, hogy magaddal cipeld, és használod, téged is komolyan megbüntetnek.


Inkább tanulj valami önvédelmi sportot, és tényleg keress fel pszichológust.

2019. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát azért van pár kerület ahol nem rt ha odafigyel az ember. Mindig csekkolni kell a környezetet a jól védhető pozíciókért és a potenciális fegyverekért.

+ lehetőleg sehová ne menjünk egyedül, mer Dáriusz figyel, elkap és szétk úrja a fejedet a javitóintézetes spanjaival

2019. okt. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél fel szandált zoknival és legyőzhetetlen leszel
2019. okt. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kellene fordulnod.
2019. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Bár inkább Krav Maga-ra járnék.

2019. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!