Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak olyanok akik késöbb...

Vannak olyanok akik késöbb szerezték meg az érettségit?

Figyelt kérdés
Ti hogy oldottátok meg azt, hogy pl vannak tantárgyak amik az előző években tanultakra épül pl matek kémia angol, tehát ahoz hogy be csatlakozz mondjuk tegyük fel a 9 osztályba, oda már kell egy tudás, alap az előző évekből ami alapján meg tudod oldani a feladatokat és képben vagy. Pl nem elég 0 angol tudás szinttel becsatlakozni 9 osztályba vagy 11 osztályba, mert kell oda már egy meglévő tudás szint. És ha mondjuk 10 évvel késöbb tennéd le az érettségit akkor tutira nem emlékszel már azokra amit tanultál általános iskolába, legalább is én nem emlékszem semmire. Megjártam már így egyszer 8 év után hogy iskolába jártam eltelt 8 év és akkor mentem el esti suliba érettségi felkészitésére beiratkoztam 11 osztályba, igen ám de nekem 0 angol tudás szintem volt ugyan így a többi tárgyal, és akkor meglepetésként ért hogy ott szinte a múlt évek tudására épülnek a dolgok, ott már egy haladó szint volt. Ezért kaptam egyeseket, mert nem tudtam semmit, és végül otthagytam a sulit. Tehát ti akik becsatlakoztatok egy bizonyos évfolyamra és le is tettétek az érettségit, hogy oldottátok ezt meg?
2019. okt. 27. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, nincs érettségim. Ezt csak úgy lehetne hogy fizetsz egy magántanárnak hogy tanítsa meg azt amit nem tudsz. De az sok pénz, ha semmit se tudsz:D
2019. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen meg az rengeteg óra lenne még sok pénz, ráadásul nem 1 tárgyból kéne felkésziteni. De akkor fogadjam el hogy nincs? Engem zavar hogy tanulatlan vagyok, emiatt nemtudok lépni az életbe egyről a kettőre :/
2019. okt. 27. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerezz szakmát és nem leszel tanulatlan. Az is középfokú végzettség ha rendes suliban csinàlod. Szóval nem tanfolyamon.
2019. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

33 évesen tettem le az érettségit gyorsított módban ( 2 év alatt a 4 évet) Annak idején én még oroszt tanultam, szóval nulla angol nyelvtudással. Mégsem okozott gondott. Leveletőn tanultam, de eljártam az órákra amikor délelőttös műszakom volt. Otthon meg tanultam. Írásbelim vizsgáim amire jegyet kaptunk nem mindig sikerültek, de a szóbelin mindig kihúzták a kettest belőlem. Én a fizikát választottam mint érettségi tantárgy.(Jó mondjuk a fizikát mindig szerettem, azt iskola nélkül is tudtam) Angol érettségit meg nem várták el, hogy tökéletes legyen, hiszen tudták, hogy sokan családos, dolgozó emberek akiknek a munkahely várta el az érettségit. Angol érettséginél elég nehéz tételt húztam ki, de a tanár csak kérdezett pár egyszerű kérdést mint pl: mi a neved, mi a kedvenc színed, ételed, hol laksz stb. Kettes lett, de ennyi elég is volt.

Maga az érettségi nem volt nehéz. Írásbelin sikerült úgy ahogy, a szóbelin meg nem kínoztak meg minket. Mondj pár mondatot, és meg is van az eredmény.

Volt olyan "osztálytársam" aki 63 éves volt, és azért érettségizett le, hogy az unokáját biztassa, hogy érdemes tanulni. Még neki is sikerült. (történelemből ő segített sokunknak)

Mindegy mikor érettségizel, ha egy kicsit odateszel érte, akkor menni fog.

39/N

2019. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privat üzenetedet.

Nem lehetetlen letenni az érettségit, hiszen nemcsak nekem sikerült "öreg" fejjel. Nagyon soka elmúltunk már 30-40 évesek is akik beültek az iskolapadba.

Nem mondom, hogy könnyű volt, mert nem, de írtam, azért kellett otthon kicsit tanulni.

Sőt volt kötelező olvasmány is, pL a hontalanság amit én nem, hogy kiolvasni de filmen végig nézni is képtelen voltam, mert annyira pocséknak tartottam ( tartom most is), ezért reménykedtem, hogy sosem húzom ki mint tétel.

Kémia, és fizika tantárgy nekem kicsit könnyebben ment mint másoknak, de csak azért mert én alapból is szeretem a kémiát és fizikát. Írtam fizikából érettségiztem. Kémiát választottam volna, de ugye azt csak 2 évig tanulja az ember ( én a gyorsított mód miatt csak 1 évig), és nekem szólt a kémia tanárnő, hogy én lennék az egyetlen aki kémiából érettségizne. Ha nem létfontosságú, válasszak mást. Fizikát választottam, mert akkor velem együtt 7 diák érettségizett fizikából. Szinte mindenki vagy a földrajzot, vagy a biológiát választják.

Kémia, fizika, matek órárkra eljártam. Leírtam ami az órákon volt, és azt igyekeztem megtanulni.

Amikor vizsgáztunk, sokunknak nem sikerült az írásbeli vizsga, de szóbelin a tanár mindig segítőkész volt mindenkivel, így senki sem bukott meg. Írtam gyorsított módon érettségiztem. Ez azt jelenti, hogy ugye 4 év az érettségi idő amit 2 év alatt értem el. Vagyis 1 évet fél évbe sűritettek be. Minden fél évben írtunk 1 dolgozatot az volt az írásbeli. Ha sikerült, akkor "nem buktál meg", mehettél a következő fél évbe (vagyis a következő évbe) ha az írábeli dolgozat nem sikerült, buktál, de volt lehetőség szóbelin javítani. Ha sikerült, tovább mentél. Ha nem újra kezdted a fél évet. De soha senki nem bukott meg, a szóbelin mindig úgy alakult a tanárok segítségével, hogy sikerüljön. Bevallom a nayg érettségi napján én is féltem. De az egyik vizsgabiztos tanár mondta, hogy senkinek nem az a célja, hogy bárkit megbuktasson. Ha valaki eljut az érettségi napjához, annak segítenek. Nagyon idiótának kell lenni akinek nem sikerül.

Nem szerencse kérdése volt, hanem kitartás kérdése.

Szerintem bárkinek sikerülhet aki nem adja fel. Még valamit. 2 műszakban dolgoztam, de még így se volt sem időm, sem pénzem, hogy magántanárt fizessek, nem láttam értelmét. Én otthon magam dolgoztam ki a megadott tételeket, és azokat igyekeztem bemagolni, tanulni.

De mesélek valamit, hogy mennyire nem az a cél, hogy buktassanak. Érettséginél magyar irodalomból olyan tételt húztam ki amiről azt se tudtam, hogy tétel. Hát igen, átsiklottam felette, mert nem volt kedvem huszonvalahány tételt megtanulni, remélve, hogy azt húzom ki amiről tudok is. Hát nem. Amikor kihúztam, vissza is akartam tenni,újat húzni de a tanár nem engedte. (ha újta húzol, akkor csak kettesre mehetsz) Mondtam a tanárnak, hogy bevallom fogalmam sincs miről van szó. Kezembe nyomta a könyvet ami használható volt a vizsgán, közölte, hogy olvassam el a kis balladát, jegyezzem meg. Ok. Elolvastam vagy négyszer mire sorra kerültem. Amikor leültem a tanárok, elnök elé, a tanár kezdte feltenni a kérdést. Csak olyan kérdéseket tett fel ami benne volt a történetben. "ki szállt fel a villamosra?" "Mit mondott neki a kalauz?" Mivel elolvastam, tudtam a választ. Ennyi volt. Négyest kaptam rá..Szóval no para, ha kell érettségi, menj tanulj, és meglesz.

2019. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Bocsánat elírtam a kötelező olvasmány címét : Nem hontalanság, hanem Sorstalanság.. mindegy, annyira rossz, hogy még ezt is képtelen vagyok megjegyezni.

2019. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!