Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha víz helyett sósav lenne az...

Ha víz helyett sósav lenne az alapvető folyadékunk amit iszunk, akkor a vizelet ürítése milyen hatással lenne a bolygón lévő napraforgó populációra?

Figyelt kérdés
2019. okt. 29. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hidrogén-oxid és a hidrogén-klorid ill. az oxigén és a klór között nincs olyan hatalmas különbség, szóval ha a világunk sósavra épülne, akkor az hasonlóan működne ott, mint itt a víz.

Azért ugyanolyan nem lenne, pl. a hőmérséklet eléggé eltérne.

2019. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De sosem gondoltam, hogy egy mondatban fogom olvasni a sósavat, a vizeletet és a napraforgó populációt. :D
2019. okt. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy a valóság kissé bonyolultabb. Mert ha sósav lenne az alapfolyadék, akkor az ember (meg a többi élőlény) drasztikusan más lenne, más lenne a működése, felépítése is. Hogy ennek milyen következménye lenne, nem hiszem, hogy pár perc alatt valaki átlátja. Lényegesen hosszabb időt pedig enm fog eltölteni vele. Következésképp vagy hasra üt és mond valamit, ami annyira igaz, mint a lottó ötös találgatása (minden szám legfeljebb 90 nagyságú), vagy nem mond semmit.
2019. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dellfil ***** válasza:

Semmilyen hatással. Ugyanis nem lenne napraforgó. Valószínűleg vizelet sem... :D Az "emberről" már nem is beszélve.


dellfil

2019. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!