Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hochwitz név milyen eredetű...

Hochwitz név milyen eredetű családnév?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy német de magyarországon már egy hochwitz nevezetű ember se él csak Németországban(Ott is kevés,Egyik ilyen oldal szerint csak 9). Ezért is vagyok összezavarodva mert így hívták a dédnagyapámat. Mi történhetett ezzel a névvel hogy már nincs is magyarországon?

Amúgy német (sváb) származású volt elvileg.



2019. nov. 3. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Lengyel - zsidó.
2019. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát lengyel nem lehet az 100% de zsidó se mert német származású volt de magyarországon született és nem mondták nekem hogy zsidó lett volna.
2019. nov. 3. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy német származású, még simán lehetett zsidó (mint pl. Albert Einstein). Ha egy félig német, félig zsidó nő életvitelszerűen Magyarországon él (pl. mert a férje magyar) és itt szül, akkor a gyerek már magyar állampolgárként lesz anyakönyvezve. A dédnagyapád leszármazottjai nyilván magyarosították a nevüket, ezért tűnt el ez a vezetéknév.
2019. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!