Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » TAJ kártya és adókártya...

TAJ kártya és adókártya igénylése?

Figyelt kérdés
Szombaton volt esküvőnk, tegnap már mentem is új iratokat csináltatni. Személyit, lakcímkártyát, jogsit sikerült intézni. Viszont ott azt mondták, hogy adó ill. TAJ kártyát majd csak az új személyimmel tudok. Ez igaz lehet? Már csak azért, mert mondta előtte a csaj, hogy még csak 2 hete dolgozik ott. Azért is lenne fontos, mert elvileg 1 hónap múlva szülök. Vagy szülésnél nem gond, hogy a leánykori nevem szerepel a TAJ kártyán? Illetve még annyi, hogy a TAJ számom fog változni így?
2019. nov. 5. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A TAJ és adószám nem változik új dokumentum igénylésénél.
2019. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes igazolványra is el lehetett volna indítani az igénylést. A TAJ számod marad a régi, csak a nevedet fogják átírni, és ha a szülésig nem készülne el, akkor sem ér semmi hátrány.
2019. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ideiglenest úgy kellett volna kérnem? Azt nem csak akkor adnak ha lejárt, vagy elveszett? Én is abban voltam, hogy majd kapok, de nem adtak.

Egyébként köszi a válaszokat!

2019. nov. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!