Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha nem...

Mi a teendő akkor ha nem merek felmondani?

Figyelt kérdés
Nos. A lényeg hogy a mostani munkhelyemmel nem vagyok 100%ban elégedett na de a társaság teljesen jó és őket szeretem is. De kaptam egy közelebb levő és jobb ajánlatot és nemtudom miért de az van bennem hogy nem tudom hogy vegyem rá magam a váltásra mert ugye akkor minden új lesz meg stb... Szóval nem olyan könnyű ez. Na meg persze a feletteseimre is kiváncsi lennék mit szolnának hozzá. Nos egyébként a szerződésem az év végéig van velük érvényben tehát akár azt is megtehetem hogy nem nyujtok be felmondást hanem megvárom a szerződés lejártát és aztán csak simán nem írom alá az újat és kisétálok az ajtón. Ez így mennyire lenne jó dolog? Illetve ki hogy vette rá magát erre?

2019. nov. 6. 06:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Akkor ne mondjál fel.
2019. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De szeretnék csak nem tudom hogyan vegyem rá magam mivel a másik ajánlat amit kaptam az nagyon jó lenne számomra. Ha valaki tud hasznosat azt szívesen fogadom!
2019. nov. 6. 12:51
 3/14 anonim válasza:
100%
Ha nem mersz, nincs mit tenni. A mostani helyedről mész majd nyugdíjba.
2019. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozott idejű szerződésed van amúgy is meg kell várni, amíg lejár, addig meg gondolkodhatsz a dolgon. De ha az új hely jobb munkát és több pénzt jelent, ráadásul közelebb is van, én a helyedben elfogadnám, mikor lejár a szerződés nem írnék alá újat.
2019. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Utolsó na ez egy tökéletes válasz amit tőled kaptam hiszen ezen gondolkodtam én is pontosan! És így lesz a legjobb mert szerintem ez a legtisztább út! De egyébként az új helyen kevesebbet is kellene 1 órával dolgoznom illetve közelebb is van kb 7-8km-rel na meg a másik hogy pénzben is jobb lenne 3gx kicsivel. Illetve eleve jövő január elejei kezdést beszéltem meg az ottani főnökkel és sikerült is vele megegyezni mert érdekel az ajánlata,mondtam is neki hogy számíthat rám januártól!
2019. nov. 6. 20:41
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

A leírásodból az jön ki, hogy határozott idejű szerződésed van.


Ez komoly kötöttséget jelent, hiszen szankciók nélkül szinte lehetetlen felmondani bármelyik fél részéről, ha a jogszabályban meghatározott okod nincs rá. A felmondás indoklása ráadásul ilyen szerződésnél KÖTELEZŐ! Az indoknak valósnak és okszerűnek kell lennie, általános indok nem elfogadható. Olyan meg főleg nem, hogy van egy jobb állás, vagy egy pár kilométerrel kevesebbet kell utaznom. :)

2019. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt tudom kedves utolsó na de ha megvárom ennek a lejártát és újat már nem írok alá mivel nem kötelességem akkor a továbbiakban semmi teendőm nincs igaz?
2019. nov. 8. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz.

Én a szerződés felmondásával kapcsolatban írtam. A szerződés lejárta más téma. Ott nincs gond, ha megvárod.

2019. nov. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a segítséget! De szerintem meg fogom várni és úgy lépek,de gondolom ilyenkor a munkáltató nem szólhat semmit igaz?
2019. nov. 9. 23:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Igaz, hiszen a szerződés lejártát követő napon már nem vagytok "kapcsolatban":
2019. nov. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!