Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit ír a Biblia a sírgondozásr...

Mit ír a Biblia a sírgondozásról? Nem nagyon találok erre utalást, de érdekelne, hogy szeretteink sírjának gondozásáról van-e valami, főleg református megközelítésben.

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon ritkán tudok eljutni édesapám sírjához, de nagyon fájt látni, hogy már a fakereszt sincs meg, csak egy üres sírhely. Szeretném rendbe tenni, amennyire a nagyon szűkös kereteink ezt lehetővé teszik, de nem szeretném ezt úgy tenni, mintha bálványimádás lenne. Csak nagyon szerettem édesapámat. Mit gondoltok?

2019. nov. 7. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Mivel akkoriban nem votl sírgondozás, ezért semmit nem is írhat erröl!


Másrészt meg a bibliában igazán nem sok minden van megszabva, ezért nem foglalkzonék a helyedben ilyen ostoba kérdésekkel.

2019. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Semmit nem mond, de tudod mit? Olvasd el! És ugye fogalmad sincs, hogy mi az a bálványimádás?
2019. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A bibliában ugyan nem vagyok járatos, de nem hinném, hogy erre külön fejezetet szentelnének.

Több lehetőséged van:

- Megbízni magát a temetőt sírgondozással.

- Megbízni valakit (akár közeli ismerőst), hogy foglalkozzon ezzel.

- DIY, azaz saját magad készítesz megfelelő emléket.


Ez utóbbihoz tudok ötletet adni, mikor hasonló helyzet állt fenn apám családjában, és több sírra kellett a szülőfalujában pótolni a kereszteket, akkor csináltak (öntöttek) betonból (cement+sóder+víz) kereszteket, amibe egy szöggel belekarcolták az elhunyt családtag nevét. Volt fából öntőforma, a keresztek végeire fémből kis hármas körök (hullámok) (( olyan mint ezen látszik:

[link] ))

, beleöntötték a betont, végső szilárdulás előtt bevésték a nevet, száradás után felállították, a kereszt föld felőli (földes) végét egy kefével letisztították, és végeredményben kész volt a fejfa.


Betonozás: [link]


Amennyiben ez számodra nem megfelelő, még mindig számos sírköves létezik, aki emlékművekkel, fejfákkal stb. dolgozik, ráadásul néhányan közel a temetőkhöz (fővárosban), szóval tőlük is lehet rendelni.

2019. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megan964 nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Nem tudom ismerősre bízni, mert akik voltak, vagy elköltöztek, vagy meghaltak, és sajnos elég messze van tőlünk. De a betonnal kapcsolatos ötletednek nagyon örülök, én eddig valami tartósabb fában gondolkodtam, amit magam készítenék, de betonból még talán jobb is lenne. Köszönöm!
2019. nov. 7. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, ha tudtam segíteni.
2019. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
A Biblia nem használati utasítás! Ne várd el h mindent megszabjon neked! A fő irányokat megadja, de azon kívül marad a józan ész és az ami a vágyaidnak megfelel.
2019. nov. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!