Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apa meghalt. Hogyan dolgozzam...

Apa meghalt. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Apa tegnap este meghalt.

Rákos volt és sajnos elveszítette a harcot.

49 éves volt.


Családomnak és nekem is nagyon fáj hogy elment.

Tegnapi estét átsírtuk.

Gyertyát gyújtottunk és csak sirtunk.


Hogyan dolgozzam fel ezt minél hamarabb? Mivel tudom magam nyugtatni?


Nem arról van szó hogy nem érdekelt hogy meghalt és minél hamarabb túlakarok lenni a gyászon hanem mert nagyon fáj.

Ráadásul még a suli miatt is sokat kell tanulnom de ez most nem megy. És egy jó darabig nem is fog menni.

Jelenleg csak csendben és lesokkolva fekszek az ágyamon és zenéket hallgatok. (Pl.: Over the rainbow,apám sírjánál stb..)


Nagyon de nagyon fáj hogy soha többet nem láthatom.

Hiányozni fog de nagyon.


Kérlek segítsetek hogy hogyan fogadjam el hogy elhunyt.



2019. nov. 8. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Mély gyász lehet, ha itt lógsz...
2019. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ne arra gondolj, hogy elment, hanem örülj, hogy volt neked és idézd fel mindazon történéseket, amiket együtt éltetek meg és szép és jó volt!
2019. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Attól hogy itt vagyok miért ne lehetne mély gyász? Segítséget jöttem kérni mert egyedül nagyon nehéz. Sosem gyászoltam még és ez most olyan váratlanul jött hogy nagyon de nagyon fáj ez most nekem.


Második válaszólónak viszont köszönöm a segítséget. Amikor a régi szép emlékekre gondolok akkor mindig könnybelábad a szemem vagy sirok viszont jó érzés azokra az emlékekre gondolni

2019. nov. 8. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp éli meg a gyászt, ilyen hamar nem leszel jól. Ez egy folyamat, aminek le kell futni. Pszichológussal érdemes lenne beszélni.
2019. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az én apám is meghalt. Szerettem. Emlékszem amikor az anyukája meghalt 89-ben. Kicsi voltam de emlékszem hogy sírt. Most hiszem hogy újra együtt van vele. Megőrzöm az emlékét és sokszor gondolok rá. Amit élt csinált mondott az mind bennem él tovább. Részben miatta vagyok az aki vagyok. Tőle kaptam egy jó részemet és tovább fogom adni majd az én gyerekeimnek. A halál az élet része sajnos. Volt akit 18 évesen kivégeztek 56-ban, volt akit a tank gyúrt bele a földbe 43-ban, és volt aki egyedül és szegényen halt meg egy romos hideg házban a 30 ezres nyugdíja mellett. sok rossz életút van és sok rosszabb halál mint ami szeretteinknek jutott.


Semmi nem fog megvígasztalni. A fájdalmon át kell esni. Ez a gyász része. Törődj az élőkkel, menj oda a családtagjaidhoz, öleld meg őket aztán hagyd hadd gyászoljanak ők is tovább. Én a gyászban egyedül akarok lenni. Nem igénylem a társaságot de rá szoktam nézni azokra akik velem gyászolnak.


Van aki ilyenkor piál, kiüti magát. Nem tudom segít-e. Az idő majd segít. A sulit hagy a jövő hétre! Ne menj be!


Azután pedig foglald el apád helyét és segítsd a családod, magadat pedig foglald el!


Vannak gyász segítő telefonszámok akiket felhívhatsz. Ők lehet hogy jobb tanácsot adnak majd mint amiket én tudok.

2019. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszólónak:

Nem kellenek nekem azok a telefonszámok mert te is segítettél. Furcsa de én is ugyanúgy gyászolok ahogy te leírtad. Egyedül szeretek lenni a legjobban most de anyámra is ránézek és ő is rám.

Suliba csak jövőhét utáni héten megyek, mert a temetés csütörtökön lesz és én is meg anyám is szeretné hogy ezeken a nehéz dolgokon átesnék és hogy teljesen elengedjük édesapámat.

2019. nov. 9. 13:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Miután anya elmondta hogy apa már mennyit szenvedett a rák miatt azóta valamennyivel jobb hogy szép csendben elaludt.

Az orvos azt mondta hogy már óránként voltak epilepsziás rohamjai és a feje is nagyon fájt meg állandóan összeesett.

Annyira agresszív volt a rák hogy már az agyában is kezdett volna kialakulni és utána meg kitudja hogy hol. Lehet hogy még 1-2 hónapig kihúzta volna ha az orvosok azonnal kezelik de talán jobb is így hogy már többé nem szenved....

2019. nov. 9. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!