Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vitorláshajót építtetni kb...

Vitorláshajót építtetni kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A hajót magam tervezném, egy erős hajóra gondolok ami tengereken, óceánokon is megállja a helyét. Kb 15méter hosstúságban gondolkozom

2019. nov. 9. 00:18
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Azért ez elég komoly! Én is akartam vitorlást, de csak egy 8m hosszú katamaránt a Balatonra. A ladik anyagára került kb. 80 ezer forintba. (fa, 4,5m hoszú, legnagyobb szélessége 140 cm.

Estleg ez a videó lehet, hogy segíthet [link]


Sok szerencsét!

2019. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Annyit tudok, hogy annak idején a Fa Nándor épp egy ilyet épített. DE nem találtam cikket róla.


Videók viszont vannak - mástól:

[link]


[link]


Még csónakot találtam a Dunára építve, de gondolom az nem érdekel, így azt nem linkeltem. :)

2019. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igen Fa Nándorrol én is hallottam, olvastam is a hajó építésének a folyamatairól, de költségvetést sehol nem találok.
2019. nov. 9. 15:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Hajon szeretnék élni, bejárni a világok. Nagyon érdekel a téma. Nem tudom, hogy ezek a fa hajok, vagy a műanyag, vagy milyen anyagból készültek a tartósabbak, hogy bírják az óceán több emeletes hullámait
2019. nov. 9. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tartósat akarsz, akkor valószínűbb a műanyag, szénszálas stb. megoldás. Sajna annyira nem vagyok járatos a témában.

Mindenesetre, ha ott szeretnél élni a hajón, tuti fix, hogy sokba fog kerülni az előállítása.

Milliókban gondolkodj.

2019. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nen fogom olcsón megúszni. Az a kérdés, jogy 15-20millióból megáll-e a dolog, vagy nagyobb összegekben gondolkozzok. Estleg jobban megéri tömeggyártott hajót venni?
2019. nov. 9. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a tömeg gyártottak árait, keresgess közöttük. Ha abban a kategóriában találnál jót, akkor oké. Ha nem, még mindig építtethetsz, de tudnod kell, amit más épít, az mindig drágább.

15-20 milla? Hát mivel nem értek a témához annyira, kár lenne rávágnom, hogy elég lesz. Inkább gondolkodj többen, legfeljebb nem a hajóra költöd, hanem a felszerelésére.

2019. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nézegetem,15-20millióból találok a céljaimnak megfelelőket, de amíg nem vagyok tisztábban azzal, hogy az általam tervezett, és épittetet hajó mennyiből állna meg, addig sajnos nincs viszonyítási alapom
2019. nov. 9. 19:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, hogy mit gondolsz, mekkora értékű az a hajó amit a 12perces videóban építenek, kérlek tippelj egy összeget
2019. nov. 9. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!