Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy bármennyire...

Miért van az hogy bármennyire is koncentrálok, bármennyit is tanulok, akkor sem értek meg egyetlen árva feladatot sem, bármennyire is akarom? Mostansag a legegyszerubb feladatokat is elrontom

Figyelt kérdés
Minden tantárgyból úgymond jó vagyok, de a matek nem megy,néha a számokat is keverem😩😂
2019. nov. 9. 21:28
 1/8 grafno ***** válasza:
95%

Ha a számokat jól kevered akkor dj is lehetsz meg.

Lehet diszlexia all a háttérben.

2019. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg annyira nem komázod a matematikát,hogy inkább blokkol az agyad.Lázad az ellen,hogy olyat csinálj amihez nincs kedved. Szerintem csak lusta vagy :) de még mielőtt magadra vennéd én is az voltam középiskolában (meg előtt,meg utána is :) ). Ha majd már úgy fogsz hozzá állni,hogy azért foglalkozol matematikával mert érdekel vagy mert valami nagyon rákényszerít (az iskola igazából nem ilyen) akkor el fog múlni ez az állapot. Én kétszer buktam félévkor matekból középsuliban,végig kettes voltam év végén. Egyetemen meg 4-es re szigorlatoztam belőle. Úgyhogy próbálj meg rákoncentrálni és minimális motivációt találni benne akkor javulni fog a helyzeted.
2019. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első: Az diszkalkulia amire Te gondolsz.
2019. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elsősorban, a 2.kommentelonek üzenem hogy én mindennél jobban szeretnék jó lenni, és nagyon sokat tanulok, próbálkozok, de nem megy

Utána néztem és igaza lehet az első számunak, minden jel erre utal..

2019. nov. 9. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Micimackó gondolkodik: A mancsával nyomkodja a fejét miközben azt ismételgeti "Gondolj!"

Ha rágörcsölsz nem megy. Haladj részletekben! Szövegesen írd le a lépéseket, majd csukd be a szemed és képzeld el hogy kezedbe veszed a tollat, leírod a dzámokat, majd a második sort stb. a végén pedig kész vagy és érezd h elégedett vagy mert jól vagy elfogadhatóan megcsináltad a feladatot! Aztàn nyissd ki a szemed és csináld meg!

2019. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: gondolkodtam mikor írtam a hozzászólást először,hogy beleírjam e a diszkalkulia dolgot vagy sem. De mivel biztos voltam benne,hogy rögtön lecsapsz rá mint egy kapaszkodóra ezért inkább nem dobok fel ilyen magas labdát.De ha lesz időd ezt csekkold le: [link]

itt le vannak írva a tünetek. Mivel írtad,hogy más tárgyakból nincs gondod (diszkalkuliásként pl problémád lenne fizikából, történelemből, stb.). És még mielőtt elgondolkoznál azon,hogy ez de jó módszer lenne mondjuk felmentést szerezni a melósabb tárgyakból (egyébként nem adnak már) gondolkodj el azon,hogy munkaadóként (vagy munkaadó képviselőjeként,alias HR-es) hogyan vélekednél egy olyan alkalmazott jelöltről egy felvételi elbeszélgetésen akinek papírja van róla,hogy diszkalkuliás. Túl sok részletet nem írtál,de a mostanság azt feltételezi,hogy nem most kezdtétek a matematika tárgyat. Vagyis ha ilyen betegséged lenne már réges régen elvéreztél volna. Inkább lehet valami koncentrációs zavarod. Szerintem Te magad blokkolod az agyadat azért nem megy.

2019. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiküszöbölni a zavaró dolgokat. Ne szóljon közben zene vagy a háttérben tévé. Szánd rá az időt. És rajzold le Magadnak, mondjuk ha van egy tétel, próbáld meg lerajzolni. Engem totál beparáztat, ha van egy halom krixkrax a lapon, aminek a levezetését nekem meg kellene értenem, szóval ha le akarom egyszerűsíteni, megpróbálom lerajzolni.
2019. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy a zene jó alatta, csak ne magyar szöveges.
2019. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!