Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen érzés elájulni?

Hibana kérdése:

Milyen érzés elájulni?

Figyelt kérdés
Háborús novellát írok, ehhez kéne,hogy milyen érzés eszméletlennek lenni vagy ha úgy tetszik elájulni.
2019. nov. 10. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Röviden: sz@r.

Általában vannak előjelei. A fülem "bedugul", tompábban hallom a hangokat, néha hányingerem is támad, a szemem előtt minden elsötétül, és összeesem. Az agy ezzel védekezik az extrém fájdalom ellen, vagy valami undort keltő látvány miatt. Egyszerűen a vérnyomás leesik, és az agy "kikapcsol". Az ájulás olyan, mint amikor túl sok áram terheli meg a hálózatot, és a vészkapcsoló kiold. Ehhez tudnám hasonlítani.

Én pl. nem szeretem a vérvételt, és olyankor rendszerint elájulok. (Leesik a vércukor szint is, mert ugye az agy elég sok cukrot éget el, és ilyenkor valami édességgel kínálják az embert, hamarabb helyre jön)

DE mondjuk ápolónőként egyszer kétféle oltást kellett beadnom magamnak a combomba, és akkor is fellépett, igaz valamivel lassabban. Akkor volt még plusz az, hogy mindkét fülem mellett, mintha szódás vízzel töltött poharat hallottam volna pezsegni, minden elsötétült előttem, és ezután dőltem el az ágyra, mint egy darab fa. Viszont hamarabb magamhoz tértem, és nem is volt teljes eszméletvesztés.


Szerintem annyira nem kell részletezni a leírást, hacsak nem teljesen költői akarsz lenni.

Mitől lenne az ájulás? Nagy fájdalomtól, vér látványától? Vagy hasonlótól?


Azért kérdezem, mert én is írok novellákat, és hátha tudok ebben segíteni. :)

2019. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Zuhanós érzés, már azelőtt úgy érzi az ember, hogy zuhan, mielőtt tényleg megkezdené. Zúgás támad az ember fejében, a látómező perifériájából elindul befelé a feketeség (de nagyon gyorsan), és legközelebb már a földön térsz magadhoz.


Azt nem szokták tudni, hogy a látszatájulást attól lehet az igazitól megkülönböztetni, hogy a tettetésből ájuló nem fogja beverni a fejét, biztonságosan esik.

2019. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!