Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha meggyónom egy papnak, hogy...

Ha meggyónom egy papnak, hogy megöltem 30 embert, és az erdő szélén ástam el őket, akkor szól a rendőrségnek, vagy nem?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem teheti tudtommal, az orvossal vagy az ügyvéddel ellentétben, akiknek a titoktartása ilyenre nem vonatkozik.
2019. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, jelentheti és fogja is mivel ez bűn...valószínűleg a lelkiismerete sem hagyná és akár lehet bűnrészes is, mivel ha kiderülne/nem ő jelentené/akkor előveszik őt is...oké, hogy törvényileg más vonatkozik rá, de egy ilyen ügy nem kis piti dolog/pl mint a lopás/ amit nem mond el senkinek....ha én lennék a pap akinek elmondanád simán jelenteném már csak emberségből is, hogy ne veszélyeztesd tovább a környezeted és ártatlan embereket, akikkel kedvedre sorozatgyilkosost játszol, hogy kiéld a szadista hajlamod...az ilyeneknek nincs helye a társadalomban...
2019. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
#2: Csak onnét nem vagy pap, kiközösítenek. Kíváncsi lettem, kicsit utánanéztem, még a pápa sem menthet föl egy papot, hogy elárulhassa a gyónási titkot.
2019. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz lenne megkérdezni a helyi papot, mint itt trollkodni?
2019. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább nem lennék tovább pap...szerintem fontosabb az hogy további ártatlanokat ne gyilkoljon egy ilyen, minthogy paposkodjak...nagy gondok vannak akkor az egyház fejében, ha egy ilyen kaliberű dolognál fontosabb a titoktartás😐...gyönyörű mondhatom😑
2019. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ám ennek a forrása erősen kérdőjeles emberi és nem Isteni jog kapcsán.


Aztán itt egy precedens :

[link]

2019. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy elolvastam a második linket, ott nem gyilkosságról van szó, hanem pedofíliáról és szexuális bántalmazásokról....akárhogy is nézem sajnálatos, hogy ilyen mocskok élnek köztünk, de ezek az áldozatok testileg élnek hamár a lelküket megölik, viszont a gyilkolt áldozat már halott...szóval azért egy másik ember életét nincs senkinek joga elvenni ezért is bűn és nem hiszem, hogy bármelyik gyóntató pap hagyná...2-es vagyok
2019. nov. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!