Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy temetés kilehet bírni...

Egy temetés kilehet bírni sírás nélkül?

Figyelt kérdés

Jövőhét hétfőn lesz apukám temetése.

Nagyon közel állt hozzám és amikor megtudtam hogy meghalt akkor lesokkolva az ágyam mellett sírtam.


Nem vagyok egy siros tipus ezért kérdem ezt a kérdésem. Persze ha jönni fog a sírás akkor kiengedem. Már pedig úgy érzem hogy jönni fog.

De mivan ha szemrebbenés nélkül végig kibirom sírás helyett? Nem szeretek sírni olyan helyen ahol sokan vannak, DE tudom hogy ez egy temetés és senkit sem fog érdekelni hogy sírok mivel természetes.


Apát nagyon nagyon szerettem. Főleg emiatt kérdem hogy kibirhatom sírás nélkül? Félreértés ne esék, én nem akarok ezzel tiszteletlen lenni de egyszerüen gyülölök sírni.


Tudom ez így elsőre fura kérdés.



2019. nov. 11. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
temetésen miért baj ha sír valaki?
2019. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nemrég halt meg édesapám, nem sírtam a temetésén, sem amikor meghalt. Édesanyám amikor meghalt igen, a temetésén nem. Szerettem mindkettőt.
2019. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nembaj ha sírni fogok csak elakarom kerülni mert gyülölök sírni. Ha sírnom kell, nem fogom vissza tartani és kiengedem.
2019. nov. 11. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálok sírni, mások előtt meg kifejezetten. Nagypapám temetését viszont nem bírtam ki sírás nélkül, hiába próbáltam visszatartani. Szinte lehetetlen kibírni, tekintve, hogy körülötted is lesznek jópáran, akik sírni fognak. 24/F
2019. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve vesztettem el a mamámat. Sem akkor, amikor hívtak a kórházból, sem a temetésén, sem soha azóta nem sírtam. Nincs ennél rosszabb. A halottakat el kell engedni, mondják nekem sokan. De azt hogyan kell?

Ne foglalkozz a körülötted lévőkkel.

A könnyek gyógyítanak.

2019. nov. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A technika, ha nem akarsz sírni, hogy lélekben nem vagy ott. Nem a temetésre gondolsz, hanem konkrét, megoldandó feladataidat gondolod végig, amiket a közeljövőben akarsz megcsinálni, elvégezni. Mit fogsz főzni holnap, mikor tudsz bemenni a biztosítóhoz átkötni az FKGB-t, kivel kellene kifestetni a szobát és milyenre, ha még iskolás vagy, akkor mire emlékszel egy adott tárgyból, amiből dolgozat lesz majd, stb.

De ahogy írják, ennek olyan sok értelme nincs. Ha a veszteségre koncentrálsz, és jól kisírod magad, akkor könnyebb továbblépni.

Ha ezt pár alkalommal lejátszod a temetés előtt, azaz belegondolsz, és sírdogálsz egyet, akkor a temetés idejére már beletörődsz a helyzetbe, mert nem lesz újdonság, és már szinte kezded megunni, hogy mindenki ezzel foglalkozik.

2019. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor inkább sírok egyet mert apám temetése alatt nem akarok semmi másra gondolni csak rá.


(Amugy nem lehet rossz technika,egyszer mindenképp kipróbálom ha lesz síros helyzetem,de apát a temetésen megakarom tisztelni azzal hogy csak rágondolok.

2019. nov. 12. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ma kora délelőtt voltam egy közeli férfi ismerősöm Édesanyjának a temetésén. Sírt egy rövidet, kiadósan.


(Fura volt ilyen állapotban látni ezt a végtelenül nyugodt mackós termetű Emberkét - hiszen olyan Erőt szokott sugározni magából mindig...)


De hát nagyon is helyénvaló dolog történt Vele. Meg tudtam érteni az indítékát a cselekedetének.


Én nem tudtam Édesanyám temetésén sírni (szintén nemrég volt), csak nagyon elszorult a szívem néhány pillanatra.


Nekem fontos volt "erős"-nek maradnom, hogy TÁMOGASSAM A FÁJDALOMCSILLAPÍTÁSBAN, amíg őrjöngött Szegény a Fájdalmaktól.

2019. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végig bírtam sírás nélkül de amikor a koporsó fedelét rátették majd rászögelték az a nagyon de nagyon fájt. Főleg hogy az anyja aki már 70+ éves ott mondta sírva hogy csak alszik...Szegényt nagyon sajnáltam :(

Életem eddigi legfájdalmasabb napja volt. :(

2019. dec. 2. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!