Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közös ingatlanban lezárt...

Közös ingatlanban lezárt szobákat felnyithatja a másik fél?

Figyelt kérdés
Közösen örökölt, de nem lakott ház 3 szobájából kettőt lezárt az egyik fél. Erről nem egyeztek meg, nincs róla papír sem. Most viszont a "másik fél" értékbecslőt akar hívni, aki valószínűleg látni akarja azt a két szobát is. (Egyébként még van másik 1-2 helyiség is, ami le van zárva). A szobákon biztonsági zár van. Felnyithatóak jogi következmények nélkül? (Aki lezárta a helyiségeket, nem akarja önként kinyitni azokat.)

2019. nov. 15. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös az ingatlan és nincs arról hivatalos papír kié melyik szoba, akkor én elképzelni se tudom, hogy bármi jogi következménye lenne ha kinyitják, hisz minden egyes "tégla" közös tulajdon, így azok a szobák a másik fél tulajdona is, aki lezárta szerintem előbb megüthetné a bokáját ha jogi útra lenne terelve az ügy, hisz milyen jogon korlátozza a ház bármelyik részébe való bejutását a másik tulajdonosnak?
2019. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.
2019. nov. 15. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ingóság nem közös, ezért arra figyelj, hogy jegyzőkönyv legyen arról, hogy mi történt, mert különben megvádol azzal, hogy loptál tőle. Amit tennék és tettem is egy bérlőmmel a saját tulajdonom esetében: Jegyzőkönyv és videó felvétel mellett nyissátok ki a helyiséget. A szükséges ideig legyetek bent - videó úgyis veszi. Aztán egy lakatossal csináltass rá zárat és borítékba zárjátok le. Legyen erről jegyzőkönyv, a boríték lezárós részét írja alá a lakatos és két tanú. Így elkerülheted, hogy lopással vádoljon. Mert ha ilyen jó a viszont, akkor meg fog...
2019. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Folyt.: Egyébként ügyvédi felszólítással kérheted, hogy közös érdekből, biztonsági okokból, közegészségügyi okokból, stb. a lezárást oldja fel. Ill. ha előre szólsz Neki az állandó lakcímére ajánlott levélként, hogy mi fog történni, akkor az már tájékoztatás és simán lehet, hogy az előbb írt jegyzőkönyvesdimet el is felejtheted.
2019. dec. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!