Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fix bérnél is igényelhető a...

Fix bérnél is igényelhető a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Fix béren kezdtem el dolgozni,rajt van a bérpapiron a nettó bér ami fix,persze annak is van ugyanúgy bruttó bére.

A kérdésem az lenne,hogy abból is tudom érvényesíteni a családi adókedvezményt?

A lényeg az,hogy nem e számít ilyenkor,hogy az ember fix bérbe egyezett meg?



2019. nov. 15. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, persze.


Arra viszont figyelj, hogy ha kapsz valamennyit bejelentve és a többit zsebbe, akkor ne igényeld év közben, mert benyeli a munkáltatód.

2019. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszod!

Nem kapok zsebbe semmit,megegyeztünk egy fix bérbe és most én fogom igényelni gyerkőcök után az adókedvezményt csak azt nemtudtam ami felette van bruttóba azt meg e tudom utánuk igenyelni vagy csak simán a fix bért kapom.

2019. nov. 15. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerződésben és berpapiron szerepelnie KELL a bruttó bérednek, akkor is ha fix.

Ha tényleg rendesen be vagy jelentve és az utolsó fillérig minden stimmel, akkor megigényelheted.

De ha akár egy forint is megy feketén az felejtős

2019. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerződés meg csak a másik béremről van,az az szakmai bérrel voltam,de megbeszeltük a fix bért,ezt a havit már úgy is kaptam,rajt volt a bérpapiron is amit kézhez kaptam meg annak a bruttója.

Akkor minél elöbb módósitani kell a szerződést?

Addig ne is adjam be az adókedvezményes papírt?

Szó volt a szerződésről,de még nem lett megcsinálva.

2019. nov. 15. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!