Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire számít biztos állásna...

Mennyire számít biztos állásnak a közalkalmazotti kinevezés? Jellemző a közalkalmazottak elbocsájtása?

Figyelt kérdés

2019. nov. 23. 07:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Próbaidő alatt...Mennyire kétoldalú a próbaidő közalkalmazottaknál? A munkáltató is elküldhet? Jellemző?
2019. nov. 23. 07:53
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan annyira "kétoldalú" amennyire a jogszabály illetve a szerződésed szabalyozza. Ha megfelelsz akkor megtartanak, ha nem akkor pedig elküldenek, de ez fordítva is igy van vagyis ha nem jön be a munka akkor te is pattanhatsz.


A közalkalmazotti munka ugyanúgy bizonytalan mint bármi más de az is igaz hogy általában nem azért vesznek fel hogy kirúgjanak hanem azért hogy alkalmazzanak.

2019. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Általában tényleg nem azért vesznek fel, hogy kirúgjanak, de mint mindenhol, itt is lehet, hogy egyszercsak nincs pénz az alkalmazásodra, és akkor pápá. Kicsit biztosabb, mint a versenyszférában, de bármi lehet. A főnöktől is függ egyébként sok, ha ki tud állni szükség esetén az alkalmazottak mellett. Én például olyan státuszban dolgozom, amit elvileg nem kötelesek fenntartani, de a főnököm ragaszkodik a munkámhoz annyira, hogy tudom, amíg ő a helyén van, addig én is tutira ott maradhatok.

De biztosan ennyire kevés pénzért akarsz dolgozni?

2019. nov. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Az állami szférában sosem biztos az állásod, nem tudni mikor lép életbe létszámstop, leépítes stb. A versenyszferában ezerszer biztosabb
2019. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!