Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 19 évesen ha van lehetőségem...

19 évesen ha van lehetőségem a barátommal összeköltözni a szüleinél, ez mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a barátommal 19 évesek vagyunk, 9 hónapja mondtuk ki hogy együtt vagyunk, de már előtte is több volt köztünk mint barátság, 4 éve ismerem.

Azért szeretnénk már összeköltözni, és azért náluk, mert nálunk nagyon sok családi gond van, szüleim nem jönnek ki egymással, velem se, állandóan veszekedés megy,szerintük én rózsaszín ködbe látom a világot, nem lehetnek saját döntéseim semmiben, egy kis szobába be vagyok zárva és ha valamit veszek magamnak (inni, kaja) azt bent kell elrejtenem a szobámba, mert az is baj. nem érvényesülhetek, ha csinálok valamit akkor az mindig rosz, ha nem csinálok valamit akkor az a baj, a jövőmről és a jelenemről az a meglátásuk hogy egy 0 vagyok, és azt vágják minden nap a fejemhez hogy nem is leszek több ennél sose, minek csinálok bármit is ha késöbb nem lesz semmi értelme nem viszem soha többre. lehoznak az életről, már miattuk betegségek jöttek elő, pszichológushoz kell járnom (de erről se szólhatok nekik egy szót se mert nem fognák föl hogy ők tesznek lelkileg tönkre). szeretetet nem kapok tőlük egyáltalán, alig kaptam kiskorom során, és most úgy vagyok az életemmel, hogy ha nem azt tettetm volna eddig amit ők rám eröltettek, akkor most élvezném az életem.

amivel most itthon gondom van, az a barátoméknál nincs. szülei tudják mi megy nálunk, nem egyszer kellett értem jönni és az éjszaka közepén engem otthonról átvinni, mert olyan szinten megbántottak, hogy sírtam, és nem bírtam elviselni.

A szülei mondták hogy nyugodtan odaköltözhetek, a barátom úgyszintén bíztat hogy nem lesz gond, és örülne neki ha végre jól lennék. már ez nem csak egy ötletként van képbe, hanem egy teljes tervként, barátommal tervezzük a közös jövőt, dolgozunk suli mellett, gyűjtünk a saját lakásra. addig viszont itt kész lelki roncs lennék, ott meglenne mindenem, így is sok időt töltök ott, de mindig veszekedés árán, és barátom is mondta, hogy amikor ott vagyok, látja rajtam a boldogságot, viszont itthon a családommal már csak szorongok és bújkálok a szobába nehogy beszélnem kelljen velük.

azzal is tisztában vagyok hogy ott se lehet minden szuper és zökkenőmentes, de azokat a zökkenőket inkább elviselem és alkalmazkodok a családjához, mert tőlük kapom meg azt amit a saját családomtól kéne...minthogy lelkironcs legyek a családom miatt.

még az én szüleim nem tudnak erről a költözésről.

és hiába vagyunk meg jól, és úgy gondolom tényleg meglehetne ott mindenem, és nem lenne ilyesmi gond, mégis mindig elővigyázatos szeretek lenni, és ezért bennem van a kétely, hogy jó ötlet e.

mert nem egy-két olyan eset volt már hogy szerették egymást, együtt éltek és mégis egy idő után szétmentek....

mert tudom ha erre kerülne sor, nem lenne lehetőségem vissza hazaköltözni, és az nagy visszaesés is lenne, újra visszakerülnék a padlóra....

és már próbáltam szüleimmel beszélni erről hogy változtassanak, mert nem birom elviselni ami itt van.



2019. nov. 23. 19:48
 1/9 ferikemassa95 válasza:
Szerintem jó ötlet,sokkal jobb mint otthon szenvedni. Azért próbálj meg a szüleiddel is beszélni hátha javul velük a kapcsolatod, de lehet ,hogy a költözés ebben is segíteni fog és rádöbbennek arra, hogy részben a viselkedésük miatt is mész el otthonról.
2019. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

már beszéltem velük nem egyszer, mindig az volt a válasz hogy én azt hiszem mindenhol vita mentes az élet, én gondolom rosszul...

jah és szerintük ez az élet a normális....

2019. nov. 23. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
én menekülnék otthonról a helyedben
2019. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van valamilyen jövedelmed, vagy még tanulsz?
2019. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a másik gond meg hogy rettentően félek elmondani ezt nekik hogy el akarok költözni..... ebből óriási botrány lesz, és őszintén félek tőle

mégis a szüleim és nem tudom hogy kéne hogy ne legyek utána velük haragba

2019. nov. 23. 20:33
 6/9 A kérdező kommentje:

ő szakmát csinál, egyik héten suli, az mellett valamennyit tud dolgozni, másik héten külső gyakorlaton van, akkor nem tud.

én egyetemre járok, pár napot tudok vállalni minden héten

2019. nov. 23. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

A barátodnàl alhatsz? Mert akkor szépen lassan cuccolj át és egyre kevesebbet aludj otthon! Így nem lesz feltűnő sem. A közös ház jó de ne vegyetek se drágát se olyant amin sok a hitel. Lehet h szétmentek majd ezért tartalékolj tegyél félre olyant ami csak a tiéd, csak a te számládon van és soha ne nyúlj hozzá! Az még legalább három négy év mire szétmentek ha egyáltalán így lesz. Ha fokozatosan mész át a barátodhoz és a végén már szinte ott élsz, és a szüleidnek nem fog feltűnni akkor még a jó viszonyt is megőrizheted velük és így majd ha nagyon megszorulsz haza is tudsz menni.


Azt kifejted h miért érzed úgy h nem kapsz tőlük elég szeretetet?

2019. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

feltünés nélkül nem lehet sehogy se, mert ha egy hónapban 1 szer ottalszok, akkor az már gond, mert ezt ki is fejtették szüleim hogy nem lehetek ott többet mint itthon, mert ez az otthonom.... pedig én már nem így tekintek erre a helyre mint az otthonomra.

arra gondolok hogy egyáltalán nem érdekli őket mi van velem, vagy az hogy én mit akarok, vagy az hogy elmúltam 19 éves és élném az életemet ahogy én akarnám. ők kialakítottak a fejükbe rólam egy képet ami kicsit se hasonlít rám és az alapján ,,nevelnek".

beleerőltettek egy olyan életbe ami nekem nem jó, de ők ezt elvárták és ha nekem az nem megy akkor is én vagyok a hibás.

2019. nov. 24. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Én költöznék. Azt azért tisztázd barátod szüleivel előre, hogy mennyit adsz be a közösbe (kaja, rezsi). Ugye az se lesz zökkenőmentes mert más együttélni vkvel mint amikor csak látogatóba mész, de legalább nyugodtan tudsz tanulni, jobb lesz a közérzeted is.

Ha közös jövőt, házat terveztek a barátoddal javaslok egy közös számlát amire erre a célra gyűjtötök (pl mindketten ugyanannyi pénzt bedobtok havonta). Ettől függetlenül a saját számládon lehet saját pénzed ami a tiéd B tervnek arra az esetre ha nem jönne össze a barátoddal.

2019. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!