Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes egyáltalán e-személyit...

Érdemes egyáltalán e-személyit csináltatni, ha van jogosítványom?

Figyelt kérdés

A régi most fog lejárni.

Mi az, amire a gyakorlatban is tudom használni az e-személyit? Ha nem akarok Ugandába utazni, meg azt se nagyon tudom elképzelni, hogy az e-aláírást mire használhatnám. (Ügyfélkapum egyébként is van, nem kell újat nyitnom.)

Ti mire tudjátok használni, amiért megérte kiváltani?


2019. nov. 24. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugandába személyivel nem mehetsz, de szinte mindegyik európai országba igen. Szomszédaink közül csak Ukrajnába nem jó. Ha soha nem hagyod el az országot, akkor nem kell.
2019. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az e-személyit a gyakorlatban nem tudod másra használni, mint a nem e-személyit. (Kivétel az ügyfélkapu regisztráció, de mint írod, neked az már van. Amúgy sem különös előny; néhány perc alatt megvan a kormányablakban, okmányirodában; még online időpontfoglalást is lehet rá kérni.)

Közel 4 éve már csak ezt adják személyazonosító igazolványként, de még most is nagyon elvétve használható valamilyen funkciója, ha minden aktiválva van is rajta.

2019. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

# 1

De ugyanúgy mehetek az uniós országokba jogsival is, ezért külön nem érdemes személyit csináltatni.

# 2

Már van időpontom, de valószínűleg visszamondom. Most kezdtem utánanézegetni, hogy miért is lenne jó nekem eggyel több igazolvány hurcolászni.

2019. nov. 25. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A jogosítvány nem úti okmány, így az nem elegendő. Vezetni természetesen vezethetsz vele, de nem elegendő.
2019. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tényleg, köszönöm.
2019. nov. 25. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!