Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen tanulói jogviszony...

16 évesen tanulói jogviszony nélkül is csak diákmunkára mehetek?

Figyelt kérdés

Úgy értve hogy úgy gondoltam 18 éves koromig dolgoznék, aztán közben bevállalnék egy felnőttoktatást hogy meglegyen az érettségi. A mostani helyzetemben mind én mind a suli elrontott mindent szóval lehet (sőt biztos) hogy ismételnem kellene egy évet. Amikor meg rendes gimnáziumba akartam átmenni akkor meg csak jövőre kezdhetnék, én viszont nem szeretnék 21 éves koromig iskolapadban ülni.

Szóval ilyenkor jelentkezhetek diákmunkára? Vagy merre lehet fordulni munkaügyileg?

Válaszokat előre is köszönöm!:)

16/L



2019. nov. 27. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs jogviszonyod nem jelentkezhetsz diákmunkára sem.
2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Diákmunkát csak érvényes nappali diákigazolvánnyal lehet vállalni; hiszen diákmunkát diákszövetkezetek adnak, a tagságnak vannak feltételei.


De, 16 éves korodtól munkavállaló lehetsz.

„34. § (2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte.”

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről


18 éves korig a munkavállaló: fiatal munkavállaló. Több korlátozás is van a munkavállalással kapcsolatban. Például, csak szülői hozzájárulással lehet munkaszerződést kötni.

Itt elolvasható a törvény hatályos teljes szövege, szövegkeresővel kereshető, hogy „fiatal munkavállaló”, és elolvasható, hogy mik vonatkoznak rá: [link]

2019. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!