Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akiknek nagy és drága autójuk...

Akiknek nagy és drága autójuk van, minek szálguldoznak és tesznek a szabályokra?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami miatt, csak azokat a szabálysértőket veszed észre, akiknek drága és nagy autójuk van, mert irigy vagy.

Láttam én már a rozsdától majd szétrohadó autóval ezt-azt.

2019. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem vetted figyelembe azokat, akiknek

- nagy és drága autójuk van, de betartják a szabályokat

- nincs nagy és drága autójuk, de ugyanúgy nem tartják be a szabályokat

2019. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

A válaszok alapján úgy tűnik, egyszerűen csak irigy vagy és szűk látókörű.

Egyik sem szép tulajdonság!

2019. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem irigység, nem szűklátókörűség.


Bizony van pszichológiája a gyakoribb szabálytalankodásoknak egy biztonságosabb autóban és főleg a környezettudatos autókban! Hétköznapi nyelven a "megteheti" és az "én már tettem jót, most tehetek rosszat is", avagy "nekem jár" hozzáállással függ össze.


Ellenben gyakori, hogy azt veszi észre az ember, ami kitűnik a tömegből és ezek a szabálytalankodók. És ezek közül még jobban feltűnik a csúcs autóval közlekedő. Ez is egyszerű pszichológiai, ösztönszerű védelmi mechanizmus van mögötte.


És amit írtak helyes. Érdemes megnézni, hogy vannak szabályosan közlekedők is. Abból is feltűnő az új autó, "hiszen nem ezt szokható meg tőlük BP-n", így ezek is ritkaságnak számítanak, így az agy erre is külön figyel.

2019. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Az emberi agy a túlélésre van berendezkedve. Amikor valami elvárt, kiszámított dolog történik, egyszerűen nem figyel oda, nem raktározza el, hiszen a túlélés szempontjából nincs jelentősége, hülyeség lenne vele terhelni az agy kapacitását. Ha azonban valami szokatlan, nem az elvárt eseménynek megfelelő történik. azonnal elraktározza.

Képzeld ei, hogy meglátsz egy rongyos cigánylányt, amint épp kivágja a taknyát. OLyan nagyon nem fog meghatni a dolog, igaz? Ha ugyanezt egy "dáma" teszi, nem egykönnyen térsz napirendre fölötte.

Ezt most vetítsd ki az autókra. Egy csúcsszuper autótól nem várod, hogy +kivágja a taknyát", tehát azonnal megjegyzed, ha mégis ezt teszi.

2019. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 3


Irigy nem vagyok,de én mostanában leginkább drága autókat láttam száguldozni.

2019. nov. 28. 19:13
 7/9 A kérdező kommentje:

# 3


Sőt barátom akinek egy tuningolt audi A4-ese van mondta,hogy az erő olyan mintha lassan mennél mert nem érzed a sebességet,ergo nem is akarnak figyelni rá.Értem én ,hogy több száz lóerő meg minden de ez még nem jogosít fel hülyeségekre.Barátom pl 180km/h val szokott járni csak mert erős az autója.

2019. nov. 28. 19:15
 8/9 A kérdező kommentje:

# 5


Én ilyet nem figyelek ki csapja ki a taknyát meg ki nem még ha hasonlat is akart lenni.

2019. nov. 28. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

A takony kicsapás egy költői kép volt arra, ami téged zavarhat.

(facepalm)

2019. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!