Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet itthon megélni?...

Hogy lehet itthon megélni? Hogy jussak ki, van esélyem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem állok valami jól. Van autóm, de jelenleg otthon lakok még. Önerőre meg lakásra való spórolás, örökké valóságnak tűnik, Ha elmegyek párommal albérletbe, akkor meg azért keresünk hogy ott lakjunk. Informatikában dolgozok vidéken, kemény 220 ezer forintért. Az albérlet meg 150 kb.


Angol nyelvtudásomat napi szinten kell használnom, de nem vagyok perfekt, b2 papírom van. Valószínűleg egész nap mindenről nem tudnék angolul beszélgetni. Németül is tudok, de abból csak megérteni és megértetni magamat. Milyen munkára mehetnék ki, vagy mit csináljak? Egyszerűen felemészt ez az itthoni agymenés, hogy sehova nem lehet előrehaladni, és ez a béreknek meg a lakhatási áraknak köszönhető...



2019. nov. 28. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóval , hová mennél ? Keress videókat amik a kinti létről dolgokról szólnak . Szerencse meg hitel szinte mindig mindenhez kell , ha kint melóztok jobban 4lhettek többet gyűjthettek elvileg . De nem 2-5 év alatt .Utána nem jöttök vissza , hiába lesz kéglire stex . Maradtok ott utaztok béreltek stb .
2019. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Kicsit megérintett miközben olvastam, mert átéreztem valamiféle-vagy fajta kétségbeesést, amit én is éreztem évekkel ezelőtt, mikor egy éjszaka úgydöntöttem, hogy kiköltözöm.

Figyelj, pozitív leszek. Én egyedül voltam, ti, ha jól olvastam ketten vagytok, együtt jobb lehet és könnyebb. Mindig ott lesz mellettetek a másik feletek, akibe kapaszkodhattok ebbe az oly kerek nagyvilágban. A kiköltözés során tud igazán tudatosodni az érzés, hogy mennyire el tud veszni az ember, és most nem az utcán értem, hanem önmagában önmagát.

na de, szóval ketten vagytok, ami még hatalmas előny, hogy sok ember, mint én jómagam is, csak úgy kijöttem, hogy majd lesz valami, te viszont a számitástechnikában dolgozol, nem mellesleg b2es papírral a kezedben. A Csak úgy majd lesz valamiből is nagyon, tényleg nagyon sok ember tud úgy megélni kint, ahogy otthon a nagy átlag sajnos nem. A pénzelosztás és az arányrendszer sokkal kiegyensúlyozottabb.

Albérleteket könnyen lehet találni, én az 5 év alatt jó pár helyen mozogtam, de ismerek olyanokat is, akik sok évek óta egy helyen élnek.

Munkát találni pedig egy jó CV-vel személyes szórás, vagy akár facebook angliai magyar csoportok ezek mind jó tapasztalatok albérlet keresésre is.

Neked ajánlom, hogy célirányosan a számitástechnika környékén indulj, itt kint, például Angliában, vagy Németországban sokkal jobban megfizetik, és ha szereted akkor a legjobb kombó!:)

Azon meg ne is gondolkozz, hogy mikor, kivel mennyi ideig tudnál elbeszélgetni angolul, ez így eszedbe sem fog jutni. Furcsa, komplex és hosszabb folyamat ez, de átáll az ember és azonosul attól függetlenül! hogy mennyire és hogyan beszéli a nyelvet.

Én mindenképp bíztatnálak titeket, itt is van persze mókuskerék, és tényleg nem kolbászból van a kerítés, akármennyire közhely is, de megéri megpróbálni és ne féljetek lépni. Az elején nagyon nehéz de végül normalizálódik és az életetek részévé válik a kintilét. Jobban megnyílik a világ, többet utaztok, sokat erősödtök lelkileg és ami nagyon fontos.. mérhetetlen alázatot tanultok!

2019. nov. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
14%
Bele ne halj... két felsőfokú nyelvvizsga meg 6 év egyetem után havi 135 ezert keresek tanárként.
2019. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a tanári fizetés ennyi. És jó ideje ennyi. Ha van nyelvvizsgád menj ki tanítani, okosabb és tanultabb ember is vagy. Ez van. Én ezért nem akartam véletlenül sem köz szférában dolgozni, pedig több dolog is érdekelt. ( tűzöltő ,rendőr, tanár stb )Többieknek köszönöm a válaszokat! Ment a pacsi!
2019. dec. 3. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!