Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Industrial piercing mennyibe...

Industrial piercing mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Szeretnék industrial piercinget csináltatni, de kiváncsi vagyok pár dologra, mert nem vagyok mindennel tisztában.

-Mennyibe kerül?

-Lövetni vagy szúrni jobb?

-Ha a porcba lövetem az tényleg egészségtelen?

-Kinek mennyire fájt? (tudom hogy emberfüggő)

Előre is köszi a válaszokat!



2019. dec. 1. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

•3000 ft-tól már szúrnak.

•Lövetni nem tudod, de ne is lövesd.

Legalább a porcot ne. Nem egészségtelen, de jobban roncsol, van hogy töri a porcot.

•Lassan 4 éve megvan, kb 2 hónap alatt begyógyult. Nem igazán fájt, talán mikor beleakadt a hajam. Kibírható.

Remélem tudtam a kérdéseidre válaszolni.

22/L/piercer

2019. dec. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ár ország, város, szalon és piercerfüggő. Magyarországon normál ékszerrel (316L orvosi acél) a szúrás ára 4.000 és 16.000 Ft között van, általában 7.000 körül. Nem feltétlenül a legdrágább a legjobb és nem bizots, hogy a legolcsóbb helyen éri megcsináltatni. Hozzátenném, hogy a titán ékszerrel jobban gyógyul, megéri felárat fizetni érte, hogy titán ékszerrel szúrják. (plusz 500-1.000 Ft)

Lövetni nem szabad porba ez egy fontos szabály. (Másrészt ezt nem is lehet belőni semmivel sem.)Hogy miért? Mert a lövő ékszer tompán hegyes és nincs vágóéle, így a nyomás hatására, ahogy áthatol, eltörheti a porcot, ami egyrészt fokozott keloid/vadhús képződést okozhat, illetve nagyon csúnya lehet utána a fül is. A keloid és vadhúst kezelni kell, magától nem múlik el, az eltört porc összeforr, idővel, de csúnyán is forrhat és azt már csak plasztikai sebész tudja korrigálni sok pénzért.

Fáj, nem kicsit, de nemcsak azért, mert 2 lyukat szúrnak, hanem azért is, mert a porc átszúrása nem egy kellemes érzés. De ettől függetlenül fél perc múlva már nem fáj, csak inkább zsibbad, vagy melegérzést ad. A védőoltás rosszabb, vagy ha kaptál már lódarázstól puszit, nos, az is rosszabb, de egy vérvétel kevésbé fájdalmas.

Kezelni Octenisept oldattal érdemes 2 hónapon át naponta 3-5x, majd utána a tökéletes gyógyulásig napi 2-3x. (Ezért érdemes 1000ml-es octeniseptet patikában rendelni kb 6.000 Ft, de nem csak piercinget ápolni jó, hanem sebfertőtlenítő is.) Keloid/vadhús esetén patikai hidrogén-peroxid oldattal kell ecsetelni napi 3x legalább 3 héten át. Más krémmek, gélek, zselék, vegyszerek, sminkek, kenceficék és akármilyen más kozmetikum vagy vegyszer lehetőleg ne érje, ha mégis éri, akkor le kell mosni. Lehetőleg ne áztasd ki az első hónapban, tehát szauna, szoli, strand, uszoda, gőzfürdő tabu (azaz kerülendő).

Remélem segítettem.

2019. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. dec. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!