Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 3 napos cseregaranciának van...

Serin kérdése:

3 napos cseregaranciának van betartandó csere ideje a bolt/gyártó részéről?

Figyelt kérdés

Vettünk egy mosógépet (Indesit), nem zárja el a vizet, folyamatosan folyik a dobba, egyszer sem tudtuk használni. Másnap visszamentem az üzletbe (ExtremeDigital), ahol azt mondták, a márkaképviseletnél jelezzem és kérjek szerelőt, csak az után cserélik. A szerelő 4 munkanap múlva jött csak ki, adott egy papírt a cseréről, ezt elvittem a boltba. Ekkor már azt mondták, nem ők, hanem a márkaképviselet intézi a cserét.


Szóval az érdekelne, mennyi időt ír elő a törvény cserére ilyen esetben? Nem találtam erről infót. Most ott tartunk, hogy már az 5. munkanap telt el azóta, hogy jeleztem a hibát és még mindig nem vagyunk közelebb egy működő mosógéphez. Úgy sejtem, ez így nem normális.



2019. dec. 4. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Van egy olyan, hogy „15 napon belül törekedni kell” a javításra/cserére. De ettől szép a magyar nyelv, ők törekedhetnek akár 6 hónapon keresztül is... erőszakosnak kell lenni és verni az asztalt.
2019. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!