Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ne vigyenek el...

Mit tegyek ne vigyenek el katonának? Ukrajnába lakok Kárpátalján. Itt mindenkinek kötelező menni sajnos.

Figyelt kérdés

Egészséges vagyok minden és így elvisznek. De ha elvisznek fognak ütni meg szivatni mert magyar vagyok.

Nem lehet bekamuzni hogy bolond vagyok vagy ilyesmi? Lehetséges lenne?



2019. dec. 7. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Bekamuzni nem lehet semmit, mert nem bemondásra hisznek el egy ilyen dolgot. Orvosi szakvéleményt kellene felmutatnod, de ahhoz meg egy olyan orvost kell találnod (meg fizetned) aki ezt legálisan le is tudja neked papírozni (hiszen ha annyira 'bolond' vagy, miért nem vagy begyógyszerezve vagy bezárva). Plusz ha csak ennyin múlna, akkor az összes sorkötelezett ember 'bolond' lenne és lobogtatná a papírját, hogy ő nem alkalmas, ezt nyilván ott is tudják, hogy megpróbálnak kibújni az egész alól. Ha ez pedig azzal jár, hogy az ő orvosuknak kell felmérni az alkalmasságod és nem fogadnak el harmadik féltől véleményt, akkor ez sem működne.
2019. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyere haza, vagy nem lehet?
2019. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát kiskorom óta itt lakok de szerintem ha ilyen a helyzet elfogok költözni.

Csak ha elköltöznék Magyarországra ukránnak tekintenének pedig full magyar vagyok.

Ugyanezt teszik az erdélyi magyarokkal őket le románozzák.

2019. dec. 7. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérj magyar állampolgárságot ha lehet. Nem tudom amúgy hogy működik ez, de hátha lehet.
2019. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jah azt lehet,.

Az fog menni de az emberek akkor is ukránnak tekintenének.

Megprobalok elsőnek lefizetni egy orvost más nem nagyon tudok tenni.

2019. dec. 7. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért tekintenének ukránnak? Haverom felesége is ukrajnai, senki nem nézi ukránnak. Meg aztán nem kell mondani senkinek, ha nem akarod.
2019. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem ez volt a kérdés, de én ismerek pár erdélyi magyart, és se én, se az ismerőseim nem nézik őket románnak. Vannak rosszindulatú emberek, ezzel nem lehet mit csinálni. Nem is kell mondani senkinek, hacsak nem kérdeznék.
2019. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Iratkozz be tanulni főiskola vagy egyetem. Akkor nem vihetnek.
2019. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért tekintenének ukránnak ?

Én székely vagyok másnéven erdélyi magyar , egyszer sem románoztak le .

Te meg nem ukrán vagy , hanem kárpátaljai magyar .

Mai napig itt élek Erdélyben igen az autóm román rendszámos , de nem vagyok román , magyar iskolába jártam , egy kumma szót sem tudok románul és nem is fogok ...

2019. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves korig tart a sorkötelesség? Addig költözz át a családoddal ha lehetséges.

Az ukránozással meg az a baj, hogy mindenki azt hiszi hogy ez új dolog. Például Erdély szinte mindig különállt, persze magyar volt és van, de ha nem volt külső ellenség, akkor még száztíz éve is piszkálták egymást a nem egy tájegységről valók. A Szabolcs-szatmáriakat most is letirpákozzák például. Nem a honnan jöttön múlik, hanem a milyen emberen.

Ha jó ember vagy, akkor csak a bunkók ukránoznak le, de ott meg lemagyaroznak az ukrán bunkók.

2019. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!