Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet akkor...

Szerintetek mit lehet akkor tenni ha valaki küzd egy célért de a környezete pl barátok, tanárok ugy minden összejátszik ellene? És esetleg emiatt nem éri el a vágyott célt?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy mi az a cél

ha nem éri el, mást próbál

élni nehéz, embernek lenni nehéz

de eljátszhatatlan

a verset biztatónak írom:


Lu Csi / ford.: Weöres S. / A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.

*

2019. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. dec. 9. 20:12
 3/17 A kérdező kommentje:
És a verset!
2019. dec. 9. 20:13
 4/17 2*Sü ***** válasza:

> ha valaki küzd egy célért


Ez így eléggé általános ahhoz, hogy ne lehessen érdemi választ adni rá.


> de a környezete pl barátok, tanárok ugy minden összejátszik ellene


Ez is túl általános. Mit jelent, hogy összejátszanak ellene. A véletlen összjátékából? Más kötelességek, feladatok miatt? Lebeszélnek arról, hogy ezt a célt tűzd ki? Vagy konkrétan és tudatosan tevőlegesen akadályozzák meg a célod elérését? Ez utóbbi esetben mindig segít a dolgok megbeszélése. Egyik oldalról neked a feladatod ezzel az, hogy megértsd mások indítékait, érveit, hogy miről mit gondolnak és miért, mit és miért tesznek. Másik oldalról meg feladatod, hogy érvek mentén meggyőzd őket arról, hogy a célod elérése nincs az ő – vagy a saját – károdra, így nincs okuk megakadályozni a célod elérésében. A dolognak, ha racionálisan gondolkodó felekről van szó, két kimenetele lehet, vagy megérted, hogy miért tűztél ki helytelen célt, és magad fog lemondani róla, vagy ők értik meg, hogy miért jó az a cél, és nem akadályozni fognak, hanem esetleg még segíteni is az elérésükben.


De nagyon nem mindegy, hogy mi a konkrét cél. Nagyon nem mindegy, hogy tömeggyilkos akarsz lenni, rocksztár, pap, vagy éppen pék. Nem mindegy, hogy a cél lerombolni a Lánchídat, eljutni a Holdra, kijutni az olimpiára, vagy Afrikába költözni, hogy ott karitatív tevékenységet végezz.

2019. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszolò! Tudod mentőápolo szeretnék lenni és a tanárok azt mondják hogy nem fog sikerülni meg sok a kizárò ok ami főként egeszségügyi pl a rövidlátás ami az iskolába valò bekerülésemet is akadályozza.

De érzem hogy en erre születtem és ezt szeretném csinálni.

Tehát összejátszik elenem minden. A tanárok az iskola a kizárò okok. Minden hogy ne sikerülhessen elérnem.

2019. dec. 9. 21:37
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsi ha nem érthetően fogalmazok!
2019. dec. 9. 21:39
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha mentőápoló akarsz lenni, akkor légy az. Tudtommal

a rövidlátás nem kizáró tényező.

Kezdj bele egy egészségügyi suliba, azt vidd végig, és utána elvégzel egy Mentőápolói OKJ-t:

[link]

2019. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszolo.

A mentőknél lehet hogy a rövidlátás nem kizárò ok. De ahova akarok menni suliba nagy valòszinűséggel az lesz sajnos.több egészségügyi suli meg nincs itt a közelben. Amugy vizfejuseggel születtem amj viszont a mentőknél valószínűleg kizárò ok azt mondták mert a sönt epilepsziàra hajlamosit meg a villogò fény.

2019. dec. 9. 22:01
 9/17 A kérdező kommentje:
De mivel érzem hogy erre születtem probálok reménykedni de igy nehéz. A tanárok is azt mondják nem lennék alkalmas. Meg ezek a kizárò oko amikről nem tehetek.
2019. dec. 9. 22:02
 10/17 A kérdező kommentje:
Okok
2019. dec. 9. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!