Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, mert nem...

Bűntudatom van, mert nem tanultam a szóbeli vizsgáimra?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne ezt leküzdeni? Hogy legalább bemenjek és megpróbáljam a kettesért.


Az zavar, hogy félek mit fognak szólni a tanárok: leszidnak vagy elzavarnak? Attól is félek, hogy kérdeznek valami személyeset és nem leszek szimpatikus, ezért kirúgnak...

Az írásbelikkel nincs probléma, csak a szóbeliktől félek... ha sokat tanulok sem szokott jól menni a szóbeli megnyilvánulás. Elkezdek így "habogni": gondolok egy mondatra de nem nem tudom kimondani az egészet, a felénél meg kell állnom levegőt venni, ráadásul nem is hallom amit mondok mert dobog a szívem a fülemben, teljesen rosszul vagyok... (egyébként pont amiatt nem is készültem a szóbelikre, mert nem akartam belegondolni, hogy szóban meg kell nyilvánulnom az adott tárgyakból).



2019. dec. 23. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeribtem ezt lepesekben lehet megvaltoztatni. Eloszor belemesz helyzetekbe, ahol izgulsz, de meg tudsz beszelni, es probalsz minel tovabb benne maradni. Kesobb nehezebb helyzetekben ugyanez. De egy pszichologus ebben tud segiteni!

Nem a szobelizes az igazi problemad, hanem ez. Ha ez meglesz, az is menni fog. Ha kihagyod a vizsgaidat az nagy baj lesz? Mert nem biztos h megeri kikeszulni miattuk ha ennyire felsz.

2019. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ez adottság kérdése. Vagy lesz4rod és lazán az esélytelen gyugalmával bemész és lesz ami lesz.

Vagy streszelsz és büntudat meg a többi.

2019. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazi kihívás. Tanulás nélkül kidumálni egy kettest. Nem az, hogy széttanulod magad és kapsz egy négyest.
2019. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam - lehet, hogy éppen itt - egy srác csak egyetlen tételt magolt be. Amikor eljött a vizsga ideje, kihúzta a tételt, majd gyorsan visszatette, (talán bele is keverte - nem tudom) és azt mondta: babonából nem válaszolhat, mert a hármas (mindegy milyen számot mond) szám neki szerencsétlenséget hoz, hagy húzzon új tételt. Persze nem engedték új tételt húzni, beszéljen csak a hármas (mindegy milyen számú) tételről, és aztán szépen elmondott mindent, ami az eszébe jutott.

Hogy mi a poén? Azt az egy tételt tanulta meg, amire hivatkozott, hogy nem beszélhet róla, és így összehadovált egy négyest azt hiszem. :) Viszont annak a tételnek, amit megtanultál, tudni kell a számát. Legalábbis jó, ha tudod. :)

2019. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1, Nagy baj lenne, mert már 2 félévet buktam +halasztgattam hasonló dolog miatt: kis csoportos gyakorlatokra egy idő után nem tudtam bejárni, mert annyira féltem, hogy mindig hánytam és úgy dobogott a szívem, hogy azt hittem meg fogok halni. Idén jelentkeztem át egy másik szakra, ami elméletibb és ezért nincsenek kiscsoportos gyakorlatok. Már így is csak egy teher vagyok a környezetemnek. Nem tudnék a szemükbe nézni még egy kudarc után.


Több éven át jártam terápiára. Volt pozitív és negatív élményem is ezzel kapcsolatban, de néhány éve abbahagytam (mert nincs rá pénzünk).


#3 Jó lenne, ha így tudnék hozzáállni! :)


#4 Na ez nem semmi :D

2019. dec. 24. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!