Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek Kpop Idol?

Hogyan lehetek Kpop Idol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! hogyan lehetnék kpop idol? nagyon régi álmom hogy ez sikerüljön, le írnátok ennek az egésznek a menetét mármint hogyan kezdjek bele stb...


16/L



2019. dec. 25. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Első lépés legyél kóreai. Abból is a délit ajánlom.
2019. dec. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy.
2019. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Minden K-popper egyszer elgondolkozik azon hogy "hmm milyen jó lenne idolnak lenni". Álmodozol, majd egyszer kinövöd.



De ezért leírom hogy körülbelül hogy működik ez az egész (legalább is amennyit én tudok):


Mielőtt elmennél egyáltalán meghallgatásra , az alábbi feltételeknek kell teljesülni:


- Angol- vagy koreai felsőfokú nyelvvizsga (az utóbbi jobb)


- Ének tudás (itt nem az "éppen tudok énekelni" hangra gondolok) vagy baromi jól kell rappelni és/vagy táncolni


- Szépnek kell lenni (nem kötelező ázsiainak lenni, persze előnyben tartják, de nagyon az európaiakra akarnak hasonlítani kinézetre). Bár ez egy kicsit függ Entertainment-ektől is, nem mindenhol számít, mivel ott a plasztikai műtét amit erőszeretettel használnak


- Végül pedig a megnyerő személyiség. Nem mindenhol van beszélgetés, de én úgy tudom hogy néhány helyen van. Ha nem is rögtön a gyakornoki felvételnél, amikor az adott Entertainment új bandát akar összehozni, akkor viszont biztos hogy van.


(9/10-22 éves kor között fogadnak csak gyakornokokat, természetesen ez mindenhol más, van ahol 13, 14 év alatt nem nagyon fogadnak senkit)



Ezek után jöhet a meghallgatás. Mivel Európában (tudtommal) nincs meghallgatási helyszín ezért ki kell menned Amerikába, Koreába, Japánba vagy Kínába (néhány Entertainment tart még Thaiföldön, Vietnamban és Taiwanon is). Vagy küldhetsz Online (ez csak az első fordulóra vonatkozik), a másodikra (és ha van harmadik akkor arra is) ki kell menned. A repülőjegyet nem fogják fizetni, neked kell állnod, még akkor is ha már gyakornok van.


A több 100 jelentkezővel szemben kell megmutatnod a zsűrinek hogy te jobb vagy te megéred nekik stb. Ki kell tűnnöd abból a 100-200 ember közül, akik lehet hogy tehetségesebbek nálad.


Az ének és a rap tudásod bemutatására különböző időd van más-más helyeken (ez általában 30 másodperc).


A tánctudásod bemutatására egy kicsit több időd kapsz, viszont Freestyle-ban kell táncolni.


És ha esetleg felvesznek, onnan jön a kemény része (diéta, 3+ év gyakornokság, 4-5 óra alvás stb). Ezekbe most nem mennék bele részletesebben (ha rám írsz privátba, ott nagyon szívesen részletezem ezeket). Attól függetlenül hogy gyakornok lettél, még nem biztos hogy debütálni fogsz.


Debütálás után pedig nem kapsz fizetést, vagy csak kis mennyiségben, mivel azt a pénzt amit rád áldoztak azt vissza akarják kapni.



Még annyi, hogy ha egyszer már próbálkoztál és nem vettek fel sehova, akkor csak fél év után érdemes megint próbálkozni.



Szerintem nagyjából mindent leírtam, ha valami nem világos/nem érthető akkor is megkereshetsz privátban, szívesen válaszolok.

2019. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ <3
2019. dec. 25. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

16évesen el tudom képzelni milyen régi vágyad lehet 😅🤣🤣


+Nem vagy koreai (dél)


Cicukám, szállj le arról a cuki rózsaszín felhőről. 😆


Pár év múlva meg valami betanított munkás leszel ennyi aggyal 😅🙃

2019. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem szeretnélek le beszélni, de ha lehet akkor inkább ne akard. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez még nekem sem fordult meg a fejemben, de ennek több a hátránya, mint az előnye sajnos. Oké, híres leszel, ismerni fognak, bálványozni... Azzal is számolj, hogy ha megnézed a lány idolokat, mind nagyon vékony. Alig esznek, és 24/20 órát gyakorolnak folyamatosan. Nem csodálom, hogy gyakori az ájulás a színpadokon vagy mögötte. Néhány (szinte mindegyik) Entertainment képes túl messzire menni és nagyon de nagyon hajszolni az idolokat, ami később egészségügyi problémákat szül. Emellett azt hadd ne mondjam, hogy tánc tudás az alap + a koreai nyelv. Nem, nem elég az angol, sőt... Sok Idol angolul se tud, szóval ha nem tudsz koreaiul minimum (középszinten) akkor ezt meg se próbáld. Nem tudsz énekelni? Semmi gond, mert rapper még lehetsz. De ha az sem megy, akkor sincs olyan nagy gond, mert ha annyira nem vészes az ének/rap tudásod és azt mondják, hogy tudnának téged fejleszteni, akkor megnyugodhatsz. Sokan jelentkeznek és tényleg ha be szeretnél jutni, rettentően jól kell teljesítened. Nem kell feltétlenül el menned Koreába hogy jelentkezhess, már vannak globális meghallgatások és neten keresztül is lehet, de nyilván ha rád bólintanak akkor kénytelen leszel ki menni, hogy előben is megtudjanak nézni. Na, ha ennyi évesen szeretnél Idol lenni, akkor számolja azzal, hogy az iskola... Nyilván ha nem tudsz anyanyelvi szintén koreaiul akkor te abban az iskolában nem fogod megállni a helyed, szóval azért erre is gondolj. Nagyon sok Entertainmentben minél fiatalabb vagy, annál jobb.

Gyakornoki idő...

1-2 vagy akár 3-5 év is lehet. Pl a YG Entertainment. A blackpink tagok mint 5+ évig voltak gyakornokok, tehát ha mondjuk 20 évesen mész oda, akkor nem hiszem hogy debütáltatni fognak, vagy hát nem tudom. Mivel nem vagy koreai így 99,9% hogy bandába raknak. Maximum ha a koreai nyelv tökéletes, akkor talán rá bólintanak, hogy szólista legyek, de valljuk be, nem sok esély van rá.


Tegyük fel, hogy gyakornoknak felvettek.

Először is kemény munka veszi kezdetét, ami alatt azt értem, hogy jobb ha az alvást nem veszed életszükségletként, vagy rá veszed Edward Cullent hogy harapjon meg és hanyagold az alvást. (de ez nem csak a gyakornokokra vonatkozik) a lányoknál minden héten vagy súly teszt, ami alatt megmérik hogy hány kg vagy, és ha nem félkész meg az elvárottnak, akkor simán el is küldhetnek.(azt viszont nem tudom, hogy a fiúknál is ez a helyzet) Az adott cég mindent biztosít neked, de én úgy tzdom, ha mondjuk 4-5 hónap után vagy 1 év után ki lépsz, mindent vissza kell fizetned az utolsó centig.


Szóval igen, ez az Idol lét nem habos torta, elég sok ember megbánta, hogy az lett. Ja és azt hadd jegyezzem meg, hogy a magánéletednek annyi. Mindenhol kamerák, sasaeng fanok is a képben vannak. Ha nem tudod mi az, keress rá. És ha kellő hírnevet szereztél és mondjuk már nem vagy Idol, attol meg ugyanúgy rád lesz szállva a sajtó.


A származás...

Igaz, hogy már a mostani idolok a nyugatiakhoz szeretnének hasonlítani, de azt nem biztos, hogy jó sokan örülnének neki, hogy egy európai kpop Idol. Valószínűleg sok sok negatívumot kapnál. És ha nem bírod a kritikát vagy a rossz megjegyzéseket, akkor inkább ne. A legnépszerűbb idolok is kapnak, vagy ami rosszabb, akár fenyegető üzenetet. Van egy Idol, a neve Lana asszem. Ő egyáltalán nem koreai, asszem ír vagy orosz, már nem is tudom. Az Ázsiai kpop fanok csakhogy elfogadták, hogy ő is űzi a szakmát, de a nyugatiak... Teljes kiakadás.

2020. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Bocsi, ha valami egyes szám első személyben van, autocorrect...

2020. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ<3
2020. jan. 2. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem leszel soha idol, fogjátok már fel hogy KPOP VAGYIS KOREAI POP ZENE, nyilván koreaiak adják elő esetleg pár tehetséges ázsiai származású, de kizárt hogy európaiként felvegyenek hacsak nem úgy nézel ki mint egy ázsiai és nincs rohadt sok pénzed mert hát debüt után mindent vissza kell fizetni szépen részletekben


[link]

2020. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarj lenni az! Sőt szerintem nem is sikerülne!

1. Nagyon nézik a származást! Főleg koreaianak kell lenned! Azok akik külföldiek nagyon ritkák de azok is vagy az országban születtek vagy mar ott élnek kis gyerek koruk óta! De mindenképpen tudnak koreaiul!

2. Halálra fognak dolgoztatni nincs szünet nincs pasi nincs semmi! Napi 24 órában figyelni fognak! Elveszted az alapvető szabadságodat!

3. Minden mértékben ki leszel használva! Szexualisan érzelmileg testileg! Lényegeben mindig meg kell jatszanod majd magad nagyon sokszor rossz méretű ruhákat fogsz kapni amik nagyon szorítani fognak és nincs beleszolasod! Valszeg a mínusz 2-4 fokban is rövid szoknyában vagy nadrágban fogsz lenni harisnya nélkül! Napi 15 ora munka vagy több is! Minimális alvás kőkemény diéta! Ha kell akkor plasztik műtét! Vagy botox! A nehezebb napokon is (havi) kötelező napi 10-15 órát gyakorolni! Nem számit ha gorcsolsz! A telodat elveszik kb 2-3 évre!!!


Az meg a masik hogy nem kell hozza nagy enek tudás mert a legtöbb idol csak elénekelget! Ami jobban kell az a tánc tudás vagyis inkabb gyakorlás és a jo rapp... mar ha olyan stílusú a banda!

De ami a lényeg hogy eladható legyél meg hozza nagyon!!!

Jah + már az elején tesznek a fejedre kb 10 milliós adósságot! Vagy többet! Mert a tanittatas a tanárok a sminkes a szállás a ruhak meg minden költséget a te a ti nyakatokba varrjak és addig fizetést sem kaptok amig nem torlesztititek!!!

Vannak rosszabb cégek akik nagyon mocskosak akik szexualisan zaklatják a lányokat ès vagy drogokat adnak nekik!


Inkabb legyél egy sima énekes! Ha jo leszel akkor dolgozhat az együtt kpop enekesekkel is koncerteken vagy közös számokban!!!!


De ha itt nem vagy képes sima énekese válni akkor kpop idolla még akkor sem tudna válni ha koreai lennel és ott születtél volna!


A lényeg a kpop szakma egy nagyon undoritó torz dolog!

2020. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!