Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van aki meg akarta változtatni...

Van aki meg akarta változtatni a keresztnevét?

Figyelt kérdés

Van akit elutasítottak ?

Van aki sikeresen megvaltoztatta?mivel indokolta?indokolni kell,de félek elutasítják.

Erzsébet vagyok.26 éves.ilyen a tarsadalom sajnos hogy kis korom ota Erzsiznek,Bozsiznek..szivatnak a nevemmel. A férjemet is mikor elmondja hogy hívnak..ismeretlenek van aki Erzsiként szólít meg elsőnek..borzalmas.rosszul erzem magam e miatt..modernebb névvel nem figuraznanak igy ki

Nem szeretnék nagy valtast.De ha már angolosithatnam is jo lenne Elizabetre.



2019. dec. 29. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2019. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm .bongesztem már..ezek tiszta sor.viszont a szuletesi anyakonyvim nincs meg..akkor mi van? Mennyiert potoljak ,hogy van? Igazabol indoklásra lennek kíváncsi akinek sikerült, vagy akit elutasitottak azt miert.ezeket en is olvasgattam de aranyos vaģy azert köszönöm
2019. dec. 29. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Csak a magyarosított neveket fogadják el, amit az MTA jóváhagyott: (lásd összes női keresztnév)


[link]


Tehát az Elizabet-et nem fogják elfogadni, de lehetsz Liz, Lizabell, Lizabella, Lizbett, ami hasonlít erre a névre.


Indoklásra ötletet innen meríthetsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Remélem, sikerül. Drukkolok. <3

2019. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oh de kedves vagy !Nagyon szépen köszönöm sokat segítettel 😍😍😍
2019. dec. 29. 18:50
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Elizabetet miért ne fogadnák el? :D Elisabeth írásmódban persze hogy nem, de így egyértelműen.
2019. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igeeen,en is kiszurtam a listaban hogy siman szerepel😁😍 én szerintem el írhatta,vagy benézhette vagy nem tudom 😜
2019. dec. 30. 11:36
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Azt nem értem,hogy mi a kifigurázás abban ha Erzsébetet Erzsinek hívnak? Ha egy Teodórát Dórinak hívnak, az csesztetés?

Ismerek két Erzsit, mindkettő 20 év alatti, soha senki se csesztette a nevükért.

Szánalmas egy társadalom ha egy évezredek óta honos név miatt csesztetik az embert.

2019. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz, valóban elnéztem a listát, és szerepel rajta az általad áhított név.

Persze - ahogy már írtam is -, csak magyarosított formában fogadják el.

Ám, most felmerült bennem: attól, hogy angolosan használod az Erzsébet jelentését, még mindig hívhatnak Erzsinek, Bözsinek, ha szívatni akarnak.

Csak gondoltam szólok, mielőtt kiadod a sok pénzt a névváltoztatásra.


Ha zavar a régi, tradicionális neved - mellesleg nekem is olyan van -, akkor a bemutatkozásnál / bemutatásnál kellene jelezned, hogy hogyan szólíthatnak.

PL.: Szabó Erzsébet vagyok, de szólíts(on) Bettinek/Liznek. (Vagy amit szeretnél)

2019. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
legyél Zsike, Zsóka, Betti, Liza, stb.
2019. dec. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*vagy pl Dzsi:)
2019. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!