Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphat-e magyar állampolgárság...

Travis83 kérdése:

Kaphat-e magyar állampolgárságot egy olyan határontúli magyar, akinek jelenleg csak amerikai állampolgársága van?

Figyelt kérdés
S ha igen, akkor hogyan? Mármint mit kell tenni hozzá. Azzal én is tisztában vagyok hova kell fordulni, hogy segítsenek, megmondják, de én a részletekre lennék kíváncsi. Leginkább időspórolás céljából. Az sem biztos, hogy lehetséges, de ha igen, nem ártana felkészülnöm.

2019. dec. 31. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Igen kaphat.

2. Megnyitod a googlet, és beírod, hogy Magyar állampolgárság megszerzésének követelményei. Kiad egy csomó linket ahol le van írva, mik az elvárások ha valaki állampolgárságot akar.

Tessék megnyitni a googlet, és csak olvasni kell.

2019. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnyitottam a guglit, de rohadt sok és különböző információ van ott. Ha lenne időm és kedvem keresgélni, nyilván nem írom ki ide a kérdést. Ez nem oly egyszerű, mint pl az utóbbi Terminátor trailerének a megtalálása és megtekintése. Azért kösz.
2019. dec. 31. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha el akarod kerülni, hogy esetleg téves, hiányos, elavult tájékoztatókat olvass a böngésző keresési találatai alapján, akkor célszerű a hatályos jogszabályokból tájékozódni.

• 1993. évi LV. törvény a magyar állampolgárságról

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]

• 125/1993. (IX. 22.) Korm. rendelet a magyar állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény végrehajtásáról

A kormányrendelet hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]

2019. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Megnyitottam a guglit"

Wow!


"de rohadt sok és különböző információ van ott"

És ha ide valaki beír valamit, az maga lesz a szentírás? Az überel mindent, amit a google segítségével találsz?


"Ha lenne időm és kedvem keresgélni, nyilván nem írom ki ide a kérdést."

Ha komolyan érdekelne az állampolgárság, akkor bizony rászánnád az időt - tehát valószínűleg nem érdekel igazán a dolog. Akkor mi mit foglalkozzunk vele?


"Ez nem oly egyszerű, mint pl az utóbbi Terminátor trailerének a megtalálása és megtekintése."

De a kérdés sem olyan egyszerű. Mármint a második fele.

2019. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!