Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lenne egy olyan kérdésem: mi...

Rapper03 kérdése:

Lenne egy olyan kérdésem: mi célt szolgálnak a felhőkarcolók? Mezőgazdasági oka van? Esetleg hely hiány? Illetve hogy mit szolnátpk ha lenne magyarországon?

Figyelt kérdés

2020. jan. 3. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Azonos alapterületen több lakást lehet elhelyezni.

Nem igazán tudm, MILYEN mezögazdasági okot tudnál ebbe beleképzeni!

Magyarországon meg katasztrófa lenne, mert az építés során nem betartott technológiák miatt vagy összeomlanának, vagy ha nem is, lakhatatlanok lennének!

2020. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék! Itt van egy magyar felhőkarcoló.


A pécsi magasház (más néven 25 emeletes) Magyarország egykori legmagasabb panelháza volt, a maga 84 méterével.[1] A város Szigeti negyedében, a Szigeti út és Hungária utca találkozásánál, a Hungária utca 53. szám alatt helyezkedett el. Építését a Baranya Megyei Állami Építőipari Vállalat 1974-ben kezdte meg, a kész épületet 1976-ban adták át.[2] A házban összesen 250 db egy-, illetve másfél szobás lakást alakítottak ki. Az építési technológia hibája miatt 1989-re a ház életveszélyessé vált, lakóit kiköltöztették. A 25 szintes panelház ezután bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe is Közép-Európa legmagasabb lakatlan egykori lakóépületeként. Az épületet többször is fel akarták újítani, például szállodának, de a tervek mind meghiúsultak, emiatt az 27 éven át egyre csak pusztult, míg végül a lebontása mellett döntöttek, ami 2016 tavaszán kezdődött meg és a felszíni munkálatokkal együtt október közepén fejeződött be.[

2020. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hallodtam valahonnan hogy a felhőkarcoló mezőgazdasági célra akarták modernizálni.zöldségeket stb. láttam erről egy tudományos rajzfilmet sajnos címét nem tudom,de abba mondtak hogy mennyire hasznos lenne mint a talajnak mint hogy nem kerulne káros levegő környezetébe.
2020. jan. 3. 09:22
 4/8 anonim ***** válasza:

IQ -70

Az USÁ-ban jelentek meg az első felhőkarcolók, ott pedig telekspekulációk miatt. Rengeteg helyük van a két óceán között, amelynek jelentős része kihasználatlan.

Azért kezdtek el felfelé építkezni, mert ügyeskedők felverték a telekárakat.

Japánban pedig azért mert nincs hely. Túl sokan vannak, mezőgazdasági terület szinte semmi. Muszáj felfelé terjeszkedni.

Egyéb helyeken nincs igazán kellő ok a felhőkarcolók építésére, de kétségtelen, épülnek.

Ha picit gondolkodnál, akkor a mezőgazdasági cél érintőlegesen sem merülne fel benned, még futó gondolatként sem.

Ahhoz termőterület kell, nem toronyház.

2020. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oke IQ bajnok azert irtam ki hogy csak ,,hallodtam'' nem pedig mondtam pff
2020. jan. 3. 15:30
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ugyanazon a telek méreten belül nagyobb össz négyzetméternyi ingatlant lehet építeni, majd azt vagy eladni, vagy bérbe adni. Kis helyen is több iroda fér el, ha több az emelet.
2020. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Budapesten jelenleg is épül Magyarország első igazi felhőkarcolója, a Mol Campus. Várhatóan 2022-ben fogják átadni. Ez (főleg) gazdasági célból épül.
2020. jan. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi ez érdekes mindenképpen utána járok
2020. jan. 15. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!