Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországi AOK megszüntetése...

Mea48 kérdése:

Németországi AOK megszüntetése! Családi okokból 2018 év elején haza kellett utaznom Németországból. Azóta sem tudtam megszünteni. Hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés
Két hónapot dolgoztam kinn és lerobbantom egészségileg, azt gondoltam helyre tudok jönni de nem így lett. Kinn voltam még 2 hónapot majd sürgősen haza kellett jönnöm. Vissza akartam jelentkezni a magyar TB-be de nem tudtam mivel nem rendelkeztem E 104 nyomtatvánnyal. Sehogy sem találtam meg a lehetőséget a visszajelentkezésre. Visszamenni nem tudtam se egészségi okok miatt se az édesapám miatt aki beteg lett. Mit tanácsoltok, hogy jelentkezzem vissza? Minden segítségért hálás vagyok és köszönöm.
2020. jan. 3. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

"Azóta sem tudtam megszünteni."

Nem tudtad? Megpróbáltad egyáltalán? Mármint tettél annál komolyabb lépéseket, mint hogy erősen gondoltál rá?

Például írtál az AOK-nak emailt, hogy mondják meg, mi a teendőd, ha ki akarsz jelentkezni de már nem tartózkodsz az országban? Mit válaszoltak?

2020. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdés a lakcímedről kijelentkeztél-e, ha igen akkor a lakcimkijelentöt bemutatva az aok tól kitudsz azzal visszamenőleg is jelizni. De ha lakcimröl se jeliztel ki. Akkor meg bizonyisd nekik valamivel hogy x ideje magyarban vagy.

Ha nem tudod sehogyse bizizni ak követelhetik a lovet mert nem hiszik el hogy nem nemetbe voltal. Jo 1 orvosi papir is magyarbol, barmi

2020. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelizni? Bizizni? Te buzcsika vagyszizol?
2020. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem csak rövcsiztem
2020. jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mikor visszajöttem, bejelentkeztem a Munkaügyi Központba, tanfolyamra is jártam, majd az édesapámmal ápolási díjra jöttem. Tehát ha jól értelmezem akkor ha ezeket igazolom az AOK fele hogy itt Magyarországon aktivan tb-t fizettek utánam az elmúlt időben és van valaki aki kinn él és segít elintézni akkor meg tudom oldani? Különben igen próbáltam csak mindig akadályba ütköztem. De így beszerzem az igazolásokat és akkor ez megoldódik. Köszönöm segítőkészségeteket!
2020. jan. 8. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen a tb igazolást, kérd ki magyarban, mutasd meg nekik, es ugy ok
2020. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!