Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a házi...

Bencuska451 kérdése:

Hogyan kezdjek bele a házi stúdiózásba?

Figyelt kérdés
Rengeteg videót néztem a házi stúdiózásról, de szinte semmit nem értettem belőle. Tudok hangszeren játszani, és a hangom se rossz, és nagyon szeretnék ezzel foglalkozni. Nem tudom hogy most milyen mikrofont, hogy milyen programmal tudnám felvenni, vagy hogy milyen hangkártya kell hozzá, és hogy kezdjek bele. A válaszokat előre is köszi.

2020. jan. 4. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire komolyan akarsz vele foglalkozni. Ha csak magadnak, YouTubera, akkor egy olcsóbb kétcsatornás audió interfész és hozzá egy kondenzázor mikrofon az énekhez, ha a hangszer nem elektromos akkor egy hozzá való mikrofon, ha elektromos akkor kábel. Szoftver általában jár a normális interfészekhez, de az ingyenes Audacity is elég jó felvenni, vágni és alapvető utómunkálatokra.
2020. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb értelme van ha nem itt kérdezed hanem mondjuk youtube-on felveszed a kapcsolatot valakivel aki csinálja. Egy ilyen ember tapasztalatokkal szolgál amíg itt jó eséllyel csak "szerintem" kategóriás válaszokat kapsz. Egy a lényeg! Ha akarod csináld és semmi ne tudjon eltéríteni, bárki bármit mondjon.
2020. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kell egy DAW (ingyenesből most a Cakewalk by BandLab lesz a jó), meg egy jó belépő stúdióhangkártya, amin van hangszerbemenet és mikrofonbemenet fantomtáppal, na meg egy jó belépő kondenzátormikrofon. Innen folytatjuk.
2020. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Facebook-on rengeteg jó csoport van, segítőkész tagokkal, pl. "Zeneszerkesztők ide", vagy "Audio mastering és mixing", ezeket bátran merem ajánlani. Viszont először tanulj meg tanulni, mert nem fognak mindent a szádba rágni. Tele van a youtube videókkal, mindent megtalálsz ott, ami fontos, de neked kell megtanulnod, hogy hogy találd meg a fontos infókat, mert ha ilyen kérdéssel beállítasz egy komolyabb társaságba, nagy valószínűséggel elküldenek a francba, mert ez kb. olyan jellegű kérdés, hogy "szeretnék építeni egy 10 emeletes irodaházat, milyen kalapácsot vegyek?"
2020. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!