Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dönthetek úgy, hogy nem...

Dönthetek úgy, hogy nem szeretnék dolgozni, hanem kiadok egy lakást, és abból élek? Van valami adó, amit akkor is fizetnem kell, ha nem dolgozok?

Figyelt kérdés

Nagy családi házunk van, amit ha eladnánk, két lakást biztos lehetne venni belőle, ha nem hármat. Testvérem nincs, mindent én fogok örökölni, így igazából életem végéig meg lenne oldva a megélhetésem (gyereket nem szeretnék).


Mai világban kapcsolatok nélkül normális munkahelyem úgysem lesz, egy gyárban meg nem szeretnék robotolni havi 120 ezerért, abból éppen elég volt diákként. A 8 órát egyszerűen alig bírtam végigdolgozni,

mindig hulla fáradt voltam, nagyon sokat hibáztam (pedig sima összeszerelés volt). Nem is értem hogy képes valaki monoton robotmunkat végezni 8-12 órán át, egyszerűen pusztulat.


2020. jan. 10. 03:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

TB-t mindenképpen fizetned kellene magad után.

A bevételt jövedelemként be kellene vallani, és SZJA-t fizetni utána.

2020. jan. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
És addig mi lesz, amíg azt lesed, hogy végre felforduljanak a szüleid? Eltartanak most is, kár hogy nem tudják, micsoda féreg a kölykük.
2020. jan. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 LeniDavisJr ***** válasza:
18%
Egyedül fogsz te elpusztulni abban a házban, amit annyira szeretnél eladni, csórón, magányosan.
2020. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Na, a minimálbérért burcsázó proliktól, itt nem fogsz konstruktív választ kapni.

Több ismerősöm is így él. Vannak ingatlanjaik és azok bérleti díjából élnek.

Érdemes közjegyzős szerződés a bérlőkkel, mert így nem tudnak kicseszni veled. Ha adózol utánuk támadhatatlan leszel.

A TB járulékot havonta fizesd, ez a legfontosabb.

Ez egy nagyon kellemes nyugodt életvitelt biztosít, kicsit irigyellek.

2020. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
39%
Hatalmas életcéljaid vannak! A szüleidet csak azért nem sajnálom, mert valamit nagyon elrontottak...
2020. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak mondom, hogy a szüleimmel is többször beszélgettünk különböző lehetőségekről, mert abban teljes mértékben egyetértenek velem, hogy 120 ezerért kidolgozni a beledet nem érdemes egy multinál. Nekik is csak szerencséjük volt, hogy nem ez lett a sorsuk.


Egyébként meg a szüleim örülnek neki, hogy velük élek otthon és bármiben számíthatnak rám. Nem is tudom elmondani, mennyire hálás vagyok nekik, hogy előteremtették azt, amink van, így esélyt kaptam egy jobb életre.


Hihetetlen micsoda rosszindulatú emberek vannak itt...

(Az érdemi választ köszönöm)

2020. jan. 10. 12:25
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak 120 ezres munka létezik?

Valahol olvastam olyat, hogy "tanulni". Nem ismerős a szó?

2020. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Érdemi válasz érdemi embernek jár. Pinát meg akkor fogsz látni, amikor én téged dolgozni. Soha.
2020. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Neked nem ilyeneken kéne agyalni. A szüleidnek szólj, hogy találjanak neked egy gyámot, ha ők meghalnak. Mert te teljesen alkalmatlan vagy erre a világra és teljesen felesleges. Jó érzés felnőtt emberként kérni a zsebpénzt? Gondolj bele mit érezhetnek a szüleid a rádnéznek. Ők összeraktam egy palotát, te egy csavart nem tudtál a helyére csavarni. Egy szülőnek ez egy óriási kudarc. A saját kudarcuk gyümölcse vagy.
2020. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tehát itt még senki nem hallott olyat, hogy valaki nem akar egész életében dolgozni, robotolni a semmiért. Értem.

Biztos mindenki szívesen megy a gyárakba 12 órázni heti 6 napot. Csodálatos élet lehet.

2020. jan. 10. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!