Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olvastam egy cikket hogy a...

Olvastam egy cikket hogy a rock meg a metál leáldozóban van és már koránt sem hallgatják annyian mint régen. Szerintem még most is sokan hallgatják ezeket a műfajokat. Nem tudom ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 16. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van.
2020. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én arról olvastam, hogy az emberek kedvesebbek és okosabbak.
2020. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Arról is olvastam, hogy a fizetés 12% ot emelkedett idén.
2020. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Olvastam egy cikket hogy a rock meg a metál leáldozóban van és már koránt sem hallgatják annyian mint régen."

Én meg azt olvastam, hogy a Föld banán-alakú. Nincs jelentősége annak, hogy mit olvastál, amíg nincs forrásmegjelölés, illetve az általad olvasottak nincsenek tényekkel alátámasztva.


"Szerintem még most is sokan hallgatják ezeket a műfajokat."

Ez meg a másik, aminek nincs jelentősége. Nem számít, te mit gondolsz. Nincs rálátásod a téma egészére, nem férsz hozzá globális statisztikákhoz, de még ha hozzá tudnál férni sem tennéd meg, mert lusta vagy. A véleményedet az általad tapasztaltakra, a szűk környezetedre alapozod, ami köszönőviszonyban sincs a globális trendekkel.


"Nem tudom ti mit gondoltok?"

Persze, hogy nem tudod. Honnan is tudnád? Nem vagy gondolatolvasó.

2020. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

barátokkal beszélgettünk a zenéről és felvetődött ez a téma ők sem gondolják hogy kihalóban lenne ez a műfaj

Láttam spotify-ról egy statisztikát és ott sem teljesített rosszul

Azért kérdezem /kérdeztem

Mert érdekel mások véleménye ezzel a témával kapcsolatban .

2020. jan. 16. 11:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy nem olvasok ilyen buta cikkeket, nem érdekel hányan hallgatják meg hogy kik utálják, én szeretem és kész. Biztos nem fogok lemondani a metálról azért mert a média szerint leáldozott neki.. a Rock n Rollnak is elvileg leáldozott már vagy 20 éve, mégis képes voltam nem kevés pénzt adni Fats Domino, Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, Freddy Cannon kazettákért, lemezekért. ;)
2020. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"barátokkal beszélgettünk a zenéről és felvetődött ez a téma ők sem gondolják hogy kihalóban lenne ez a műfaj"

Nem érted, ugye?

Azt olvastad, hogy a barátaid között van leáldozóban a műfaj? Azt olvastad, hogy a barátaid szerint van leáldozóban? Nem. Azt olvastad, hogy globálisan, általánosságban, az egész világot figyelembe véve hallgatják kevesebben.

Nincs jelentősége, hogy te meg a barátaid mit gondoltok, hiszen nem ismeritek a globális trendeket. Egy spotify-os statisztika már lehet érdekes információ, de egyrészt egy forrás nem forrás, másrészt az, hogy nem teljesít rosszul nem jelent tendenciát csak egy állapotot, harmadrészt a spotify nem fedi le sem az egész világ teljes zenei kínálatát, sem az egész világ zenei fogyasztását.

Tovább megyek. A mi véleményünk sem ér sokat. Mi sem látjuk a globális tendenciákat, mi is csak találgatni tudunk, lásd előző válaszolót, aki szereti a rockot.

Ha ő lesz az utolsó ember a Földön, aki szereti a rockot, ő még mindig azt fogja állítani, hogy az emberek szeretik a rockot, mert ő szereti.

Nem mérvadó.

2020. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám leáldozónak vagy egyre kevesebbnek.

Az igaz, hogy ebben az országban ennek a világnak nincs túl nagy kultúrája. Legalább is ezt az erőltetett, szélsőséges hungarista sör-sz*x-dohány témájú ócska, alacsony szinten edukált, zeneileg műveletlen kocsmatöltelékekből verbuválódott “valamit” nem tudnám kultúrának nevezni.

Azért tőlük északabbra, pl. Németország, Hollandia, Finnország - jóval dominánsabb ez a vonal, több a minőségi zenekar, aránylag kevesebb a ma divatos trash. Pl. Finnország az a hely, ahol a metál nem csak rétegműfajként van jelen, - már a számos kiemelkedő, nemzetközi hírnevet szerző együttes/előadó miatt is (Nightwish, Tarja Turunen, HIM, Stratovarius, The 69 Eyes).

Én fél éve lettem metalhead 😄, és nem gondolnám, hogy ez egy időszakos hülye hóbort nálam. Úgy érzem, megtaláltam azt a zenei világot, amit egész életemben kerestem. Minden egyesül benne, amit szeretek és értékelek a ZENÉBEN, legyen az bármely műfaj. Ezeket a zenéket hallgatva teljesen “aha-élményem” lett, mintha a lelkemből bújt volna elő a szövegezés, a hangszerelés és a harmóniák. Akkor döbbentem rá, hogy valószínűleg ezért éreztem magamat kívülállónak a társadalomban, - mert nem ismertem azt a világot, nem ismertem egy olyan embert se, akik közé tartozok, évek óta rossz ajtókon kopogtattam, a konformista szerepet pedig elég rosszul játszottam, hiába hallgattam az ő zenéiket, próbáltam megérteni az ő lelkivilágukat és egyszerű, felszínes, mindent csak vegetatív szempontból szemlélő nézőpontjukat, bárhogy erőlködtem, ők is azt éreztették velem, hogy nem tartozom közéjük, - ami így utólag nem is baj. 😄 Így visszatekintve: ahogy elnézem a néhai iskola/osztálytársaimat, nem is volt közöttük túl sok metál kedvelő ember. A metál által végre megismerhetek olyan gondolkodású embereket, akik hozzám hasonlóak, nem érzem közöttük kívülállónak magam.

A legkevésbé érdekel, hogy egyesek szerint “leáldozóban van”. Amíg állandó hallgatójuk vagyok, a szememben ez soha nem lesz így.

Eleve helytelen és ostoba arra hivatkozni, hogy egy zenemű értéket az határozza meg, hogy aktuálisan mekkora a nézettsége, mekkora rajongói réteget ölelnek fel a munkásságukkal, meg az az állítás is, hogy “akit sokan hallgatnak, az csakis jó lehet” 🤧. Politikában, zenében, ideológiákban mindig is voltak olyan nagy tömeget vonzó ideálok a történelem során, amik NEM voltak igazak és jók.

De az “egyre kevesebbre” csak azt tudom mondani, hogy nem is olyan régen beléptem egy intézménybe, ahol nagyrészt zeneileg magas szinten képzett emberek tanulnak (klasszikusokról beszélek!!!). Egy folyosón nagyjából 15-20 fiatal, 14-18 év közötti kissrác is szembejött velem fekete, bandás pólókban (nem a 2017-es cringe Bershkás, Tally Weijl-es verziókkal 😂), szegecses öltözetben, hosszú hajjal hímnemű személyként, és egyik sem tűnt pozőrnek, - eleve lecsengett már az a hullám, amikor ez divatnak számított, - látszott rajtuk, hogy valóban ilyen zenét szeretnek, és örömmel fel is vállalják. Szóval ennyit erről. 😅

2020. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

Utolsó finnországot én is nagyon szeretem sok kiemelkedő zenekar van.

Szerintem nálunk is vannak normális rockerek /metalhea-ek csak sokszor ezekkel hungarista nagy magyar emberekkel azonosítják őket .

Azokkal sincsen semmi probléma csak nekem egy kicsit eröltetett ez a nagy magyarkodás

2020. jan. 16. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Pantera szólt az esküvőmön. Nem értem, miről beszélsz.
2020. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!