Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dadogók! Ti hogyan mindjátok...

Dadogók! Ti hogyan mindjátok ki, hogy "köszönöm"?

Figyelt kérdés

Már általános iskolás korom óta dadogok (az okát is tudom) és sokszor nem tudok kimondani egy szót, ha pl ezekkel a betűkkel kezdődnek: K, T, D, G, P, B...


Már pár trükköm van, hogy sikerüljön de nem mindig jön össze.

A legrosszabb a "köszönöm, köszi, kösz stb.." mivel, ha nem köszönök meg valamit bunkónak tartanak, pedig csak azért van ez, mert nem tudom kimondani.

Erre nem sikerült még semmit kitalálnom, hogyan tudnám kimondani.


Sokszor attól függ milyen napom van. Van, hogy egésznap nem dadogok, meg van az ellentéte.


Esetleg még valaki aki úgy van, mint én, és van valami taktikája, annak örülnék, ha megosztaná velem.


Vagy esetleg, ha valaki aki szeretne beszélni ezzel a témával kapcsolatban, az nyugodtan írjon.


20/F



2020. jan. 16. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
A legjobb "trükk", ha keresel egy logopédust, aki segít a dadogásodon!
2020. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy "merci"
2020. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél elé valamit. Mondjuk; nagyon köszönöm, vagy hálásan köszönöm.
2020. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az nem igazán működött eddig, ami néha bejött az, ha oké vagy akkor köszönömöt mondok úgy, hogy megnyújom a K betűt bennük. pl. oKKé, aKKKor

De ez sem mindig jön be :D

2020. jan. 17. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerekként csókolom"nál is kicsit hangtalan volt a k- ám,én úgy mondanám öszönöm" gyorsan kimondva csak ugy tűnik mintha halkan mondtad volna a k"- át.
2020. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
KKKK KÖÖÖ KKÖÖÖÖ SSSZÖÖÖNÖÖÖM
2020. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is dadogok viszont a köszönömnél soha nem volt vele gond. Inkább csak gáz volt, ahogy kimondtam.
2020. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs vele gond, akkor mi a gáz?
2020. ápr. 10. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!