Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom biztosan hogy ez...

Honnan tudom biztosan hogy ez az élet a valódi, igazi élet?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban már felvetődött bennem ez az gondolat hogy mi van akkor hogy ha ez az élet csak egy "alternativ élet"?

Értem ez alatt hogy ez nem a valódi élet hanem a valódi élettől egy "Béta verziója" vagy egy teljesen alternativ formája mint például.: Vissza a jövőbe 2-ben cimű filmben.


5-6 évesen is ez forgott a fejemben és most még jobban (20f vagyok) és egy valakivel beszélgettem erről és aztmondta hogy nézzem meg a mátrix cimű filmet és én meg is néztem. nagyon jó film és valami ilyesmit képzelek el...


6 évesen amikor ezen gondolkoztam akkor még nem láttam a vissza a jövőbe 2-t se a mátrixot.


a legnagyobb félelmem nem a halálfélelem mint másoknak hanem pont ez hogy beragadok egy alternativ életbe és egy egész életet el kell töltenem ott..

Hát ja..

várom a véleményeket, bármit pozitiv ill. negativ gondolatot!



2020. jan. 21. 02:37
 1/5 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, sok filozófus gondolkodott már ezen Platóntól al-Ghazálin át Desscartes-ig. De valójában nem számít. Bármit is máshogy csinálnál, ha tudnád, hogy nem ez a valódi életed?
2020. jan. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha ez egy alternatív élet, akkor mi van?
2020. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

éppen ez az hogy mocorog bennem valami ami azt mondja ez nem az én helyem.

valahogy tényleg azt érzem hogy nem itt van a helyem..

mindig éreztem!

valahogy hiszem hogy tökéletesebb "lét" létezik nem ez a fos depressziós élet.. szerintem van egy sokkal jobb

2020. jan. 21. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl nagyra nőttünk túl nagy lenne egy gépnek az igénye ehez a szimulációhoz iylet a mai technológiával még akkor sem tudnánk létrehozni ha 5x nagyobra épitenénk a gépet a földnél.
2020. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!