Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bakancsot a meg vétel után...

A bakancsot a meg vétel után 3 nappal vissza vittem hogy ki cseréljék egy másik méretre vagy fajta bakancsra. A bakancsot csak otthon használtam. Ilyen létezik hogy nem cserélik vissza csak azért mert egy másik típusról van szó?

Figyelt kérdés
A nő azt mondta hogy azért nem cserélik ki mert a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el. A bakancsot ott meg vettem 21-én és ha kell egy másik fajta az ugyan úgy vegyem meg amit előtte vettem azzal meg csináljak amit akarjak mert hiába új nem veszik vissza.

2020. jan. 24. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles a bolt visszavenni vagy kicserélni a megvett árut, csak mert neked nem tetszik valamiért. Ha garanciális-jótállás körébe tartozó problémád van, akkor aszerint javítják, ha nem, akkor nem. Sem cserét, sem levásárlási ajánlatot nem kötelesek tenni ha személyesen vásároltad a terméket a boltban. Sőt, cipő esetén akár 1-2 órás hordás is létrehozhat olyan törést és kopást, ami miatt nem fogják visszacserélni. Egyrészt mert más nem fogja már megvenni, másrészt mert akkor kölcsönzőnek használnák az emberek, és egy-egy alkalomra megvennék a drága cipőt, majd másnap vinnék cserélni.


Az egyetlen esélyed az online rendelés, mert ott 14 napig elállhatsz a vásárlástól. A személyes vásárlásnál nincs ilyen.

2020. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért vittem vissza mert a bal lábam kicsit ki járt belőle.

Ki választottam egy rövidebb szárú bakancsot az meg pont jó volt és ezek után nem cserélik vissza.

Vettem én már cipőt sok helyen és ha problémám volt vele vissza vittem és gond nélkül ki cserélték egy másikra.

Hol itt az igazság??

2020. jan. 24. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Sehol, a boltnak jogában áll eldöntenie, hogy segít-e vagy sem. Arra értettem az előző kommentet, hogy nincs fogyasztóvédelmi szempontú kötelezettsége a problémáddal szemben. Van olyan bolt, ahol szó nélkül kicserélik vagy levásárolhatod egy másik termékre az összeget (pedig nem kötelező), mások pedig nem (mert nem kötelező).

De az is lehet, hogy csak veled volt bajuk, mert olyan stílusban vagy módon reklamáltál, ami után nem akartak együttműködők lenni.

2020. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem káromkodtam és nem voltam bunkó az eladóval csupán meg oldást szerettem volna a problémámra. Akkor ahogy írod ez általában bolt függő hogy vissza cserélik a terméket-e vagy sem? És a fogyasztó védelemmel meg ne is próbálkozok mert felesleges lenne?
2020. jan. 24. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Leírom nagyon lassan, hogy megértsd: nem kötelesek kicserélni, ha nem gyári hibás. Pont.
2020. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt van 1-2 cikk a témában, hátha segít eldönteni. Nekem is volt már, hogy törte a lábujjakat vagy a sarkat egy-egy cipő, és elég volt a fűző szorosságán változtatni, meg persze megszokni a vékonyabb nyári cipők után. Nem biztos, hogy tényleg hibás a termék, és ha nem hibás, akkor a boltnak nincs kötelezettsége.


[link]

[link]

[link]

2020. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 24. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha normálisak és csak egyszer volt rajtad kiszokták cserélni.
2020. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha normálisak és csak egyszer volt rajtad kiszokták cserélni."

Hát ez egy piszkosul hasznos válasz. Elolvastad a kérdést? Nem cserélik ki. Már tudjuk. Már ismert volt ez a tény a kérdés kiírásakor. Ezért íródott ki. Mert nem cserélik ki.

Mondd meg őszintén, mit ér a válaszod? Mit akarsz mondani vele? Mi a célod azzal, hogy ideírsz valami marhaságot? Hiányzik egy kis feltűnés? Törődés?

2020. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!