Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy páros fotózás hogyan zajlik?

Egy páros fotózás hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Teljesen esetlenek leszünk a gép előtt, csak a gyerekeket szoktuk fényképezni. Nem vagyunk az a szivecskés párnával a gép elé álló pár. :) Hogy szokás ezt csinálni? Vinni kell több garnitúra vasalt ruhát és kitalálni, hogy most párnacsatázunk vagy egymásnak háttal összedőlve ülünk a földön? :) Tök jó lesz, hogy végre mi is meg leszünk örökítve, de most még nagyon nem tudom elképzelni, hogy ezt hogy kell csinálni? Szokás egy farmeros, összebújós, meg egy dögös páros képet? Vagy hogy? Segítsetek légyszi.

#fotózás #párosfotó
2020. febr. 5. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fotós hidd el csinált már ilyet. Neki van bőven ötlete és majd mondja mit csináljatok.
2020. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudom, hogy a fotós rengeteg fotózáson volt. :) Én viszont nem, ezért lenne szükségem tapasztalatokra,ötletekre, hogy ki hogyan készült fel. Ha már ott vagyok, akkor késő rájönni, hogy jó lett volna ilyen vagy olyan ruhát vinni, vagy hogy ilyen vagy olyan beállás is milyen jó lett volna.
2020. febr. 5. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-2 garnitúra ruhát vihettek, illetve néhány kiegészítőt, leginkább olyat amiről azt gondoljátok szeretnétek abban szerepelni majd a képeken. A fotóssal megbeszélitek előtte, hogy milyen hangulatú képet szeretnétek, mi a fotózás célja és ha profi onnantól kezdve tudni fogja a dolgát, fel fog dobni szituációkat ("beállításokat").
2020. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg a fotóssal, hogy hány öltözésre van lehetőségetek, ha jól tudom egy alapvetően benne van. De legjobb ha megbeszélitek vele. Öltözzetek úgy ahogyan szeretnétek a képeken lenni és párnacsata sem valami kötelező elem, azt találtok ki amit ti szeretnétek és ha nincs ötlet, akkor nézegessetek a neten és a fotósnak meg bőven lesznek ötletei amiből lesz majd ami tetszik nektek. Szóval annyira készüljetek amennyire az nektek igényetek, a többi meg majd ott alakul.
2020. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kérdezzétek a fotóst, akihez mentek. ahány fotós, annyi féle művészi koncepció, munkamódszer, üzleti és árazási szokás. a fotóstól, na meg a választott tarifától is függ, hogy mi van benne a csomagotokoban és mi nincsen, mi az ami benne lehet, de felárat kell érte fizetni.


ideális esetben a fotós előre tájékoztat ezekről, a helyszínen elbeszélget veletek, megismer kicsit titeket, aztán alakítja ki a koncepciót, több mindent is kipróbál veletek, hogy a lehető legjobb képek szülessenek - persze ez sok idő és sokba is kerül, hogy megtérüljön az idejét ezzel tölteni.

gyakoribb, hogy a fotós futószalagon dolgozik, szoros időbeosztással, hogy a leghatékonyabb lehessen a műterem és az ideje kihasználtsága, főleg ha mindezt még olcsón is csinálja, így a kommunikációra, előzetes/utólagos tájékoztatásra is csak sablonokat használ (vagy még azt sem), megismerés helyett meg “hozott anyagból dolgozik”.


hogy a ti fotósotok a két véglet között hol helyezkedik el, azt majd a tapasztalataid döntik el. a kommunikációjából, az árból és az időkeretből lehet valamennyire következtetni rá...

2020. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!