Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régebben könnyebb volt érvénye...

Régebben könnyebb volt érvényesülni, mert nem volt ennyi inger, impulzus?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem volt könnyebb.
2020. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Az igaz, hogy kevesebb inger volt és a túl sok inger sok emberre rossz hatással van ilyen-olyan formában. Sokan nem találják helyüket, pedig lehet hogy néhány évtizeddel korábban nem lett volna ilyen gondjuk, simán éltek volna egy középszerű életet viszonylagos elégedettségben.

Viszont régen sokkal kevesebb lehetőség is volt, tanulás, karrier, vállalkozás, pénzszerzés és kapcsolatépítés területén egyaránt.

Bár kérdés, hogy mit értesz a régen alatt? 90-es évek? Szocializmus? Hagyományos paraszti és polgári világ? Mert ezek egymástól elég komolyan eltéró korszakok azért...

2020. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, de én nem találom a helyem, régen nem volt így!
2020. febr. 5. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a 90 -es évek elején voltam 20 éves. AKkor is nehéz volt érvényesülni. Egyetemre piszok nehéz volt bejutni, főleg ha nem volt szülői támogatás. Jó ha 30 fős osztályból 3-an mentek egyetemre. A többiek szakmát tanultak, dolgoztak.

Lehet kevesebb volt az inger, impulzus, de azért mert kevés is volt. De munka terén úgyanolyan nehéz volt munkát szerezni mint ma. Sakát tapasztalat: Volt, hogy behívtak próbanapra. 1 hét próbanap után közölték, hogy majd jelentkeznek. (azóta is hívnak) Kiderült, hogy mindig próbanapra hívtak embereket, akik elvégezték a melót, a cégnek meg nem kellett bejelenteni őket. Ügyes taktika. Volt olyan munkahely, ahol az interjún megkérdezték, hogy mikor szeretnék gyermeket szülni. Mondtam, hogy fogalmam sincs. Majd kérdezték, hogy ha lesz mennyi, ha beteg lesz ki vigyázz rá stb. Le voltam döbbenve. Végén közölték, hogy nekik olyan nő kell aki fiatal, van 5 éves gyakorlata, és nem akar gyereket.

Amikor egy másik interjún is szóba került ez a kérdés, gondoltam lódítok egy kicsit. Közöltem, hogy nekem nem lehet gyerekem, mert meddő vagyok. Felvettek.

Szóval nagyon nem volt könnyű régen sem, csak ugye az idő megszéípti a múltat. Akkor is voltak nehéz helyzetek.

2020. febr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!