Mit főzöl ma?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 11:17
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Teát.
2020. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem a humor kategória, hgy.!
2020. febr. 8. 11:50
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem vicc volt. Én teát fogok főzni ma. A kajám más módon kerül elém.
2020. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor meséld el az útvonalàt!
2020. febr. 8. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

┌─ Nem írtam volna, ha nem kötekedtél volna a válaszolóval.


Például, én sem főzök. Egyedül élek, nem is gazdaságos, egy adagot nehéz készíteni. Találtam egy nagyon jó ételfutárt, évek óta ők főznek rám. Nagy a választék, többféle menü van, a levesek kombinálhatók, el is hagyhatók, de vannak még külön levesek, és rengeteg második: főzelékek, vega ételelek, és nagyon sok más. Reggel, csaknem ugyanabban az időben hozzák, hűtve, feliratozva. Óriási adagok, ebédre legfeljebb a felét bírom megenni, a másik felét koraeste szoktam. Gazdaságos is, nemcsak kényelmes. Csütörtökön annyiféle kedvencem volt, hogy akkorra rendeltem négy komplett ebédet – fagyasztás nélkül, a hűtőben 5-6 napig is eláll -, így holnapig megvan a meleg ebédem, vacsorám.

Az útvonalat nem tudnám megmondani, hiszen nyilván attól függ, hogy aznap hova kértek szállítást, a hozzám vezető út környékén. Ha közvetlenül jönne, sem tudnám, mert két útvonal van a kiindulási helyüktől, amelyek egyforma hosszúak és kb. a forgalom és az útidő is azonos.

Jóféle szívbarát kenyeret, felvágottat, natúrjoghurtot, zöldalmát, póréhagymát, jégcsapretket tegnap vettem a közeli helyi kisboltban; margarin, konzerv, tojás, tej, lekvár mindig van itthon, minden bőven elég lesz a hétvégére; de hétvégén is nyitva van a helyi bolt.


Egy, szintén nyugdíjas ismerősöm olyan kistelepülésen lakik, ahol van egy jól ismert és elismert vendéglátóhely, nyugdíjasoknak eleve kedvezményt adnak, és még az önkormányzat is ad támogatást az ottani étkezéshez, úgyhogy nagyon olcsón eszik ott. Minden nap van konyha, mert szállás is van, amit főként hétvégeken, ünnepeken vesznek igénybe. Minden nap el kell ugyan mennie, de az a napi kb. 700 méter séta oda-vissza nem árt neki. Ráadásul nagyon kedves a személyzet, már várja, hogy mehessen. Sokszor meglepik - illetve, már nem lepődik meg - egy ingyenes sütivel, vagy mással; csomagolnak neki egy kis uzsonnára, vacsorára valót.


Nem csak otthoni főzéssel lehet megoldani a melegételt; van más lehetőség is; jóval több, mint amiről írtam. ─┘

2020. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Melyik cég ez?
2020. febr. 8. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!