Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » DC és Marvel képregény rajongó...

Cr7real kérdése:

DC és Marvel képregény rajongók! A DC és Marvel nagygyűjtemények mik vannak?

Figyelt kérdés
Bele szeretnék kezdeni az összes képregényekbe elsőnek DC-t olvasom utána Marvel-t. A nagygyűjteményekben minden benne van? Nem hagyok ki semmit? Nem kell vennem "keresnem" régi retro képregényt 1990 évek mert benne van a nagygyűjteményekben?

2020. febr. 8. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben a gyűjteményekben, csak néhány fontosabb sztori van benne. Nem tartalmaz minden képregényt, ha valaki elakarja olvasni az összes sztorit, szépen sorjában, (amit eddig kiadtak) akkor annak bizony fel kell mennie az internetre :( (Pech, mert utálok neten olvasni)
2020. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

A Marvel és DC stratégiája az, hogy aki új olvasó, az ne az elejétől kezdje el olvasni, hanem az éppen futó sorozatoknak álljon neki, azokat vegye, az univerzummal, és a korábbi történetekkel meg úgy össze-vissza fokozatosan ismerkedjen meg. A jobb sztorikat újra kiszokták adni. Egy ilyen újrakiadás ez a két nagygyűjtemény is. A sztorikat nem kronológiailag, hanem össze-vissza, és csak nem is mindent, hanem a jobb sztorikat tartalmazza.

Ha új olvasó vagy, és te a kezdetektől szeretnéd elolvasni, fokozatosan haladva történetekkel, akkor neten találsz guide-kat ehhez. Semelyik sem tökéletes, és nem is tartalmaznak minden kiadott sztorit, mivel lehetetlen egy koherens olvasási sorrendet összeállitani a tengernyi kiadott füzetből.

Marvellel kapcsolatban tudok segíteni, a stratégiámat elmondani. A legelső 1961-es Fantasztikus négyes füzettel kezdtem (a golden age-s (kb. 1940-1950) Namort, Fáklyát, és Amerika Kapitány történeteket átugrottam. A füzetekkel számozás szerint haladtam, majd mikor egy másik hős cameójához, vagy egy cross overhez jutottam, attól függően mennyire érdekelt, elolvastam az adott karakterhez kapcsolódó sorozatokat is előtte.

2020. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!