Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit mibe ültessek, a kis...

Mit mibe ültessek, a kis hobbikertemmel kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Nincs sok helyem,ami van hemzseg a lótetűtől pocoktól pajoroktól stb. Így igyekeznék cserépbe, gumikerékbe,tejfeles dobozokba veteményezni :)


Minden jó tanácsot,kritikát szívesen veszek.



#kert #vetemény #földmüvelés
2020. febr. 14. 10:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Most költöztünk pár hónapja. A kert gyümölcsössel van beültetve. A maradék föld lent van a kert végébe, ami viszont tele van minden féle jószággal,ahogy fentebb is. Nem vagyok nagy földműves. Viszont paradicsom,paprika,répa, dinnye, szamóca,zeller, karalábé,uborka,bab,káposzta,burgonya batáta az amit nevelgetnék. Nézegetem videókat,utána olvasgattam. Mégse vagyok biztos benne,hogy megfelelő méretű ültető edényt választok.
2020. febr. 14. 10:22
 2/5 A kérdező kommentje:
Ti hogy csinálnátok?
2020. febr. 14. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Forgasd át a talajt egy kis talajfertőtlenítővel. Az hogy sok pajor van benne csak jó - azt jelzi gazdag humuszban a talaj :) A tejfeles doboz nem jó, az túlságosan zárt, bele fog rohadni a növény.
2020. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egész nyáron át történő edényekben nevelgetéssel az a baj, hogy nagyon hamar ki fog száradni a földjük, legalábbis egynél több napot biztos nem fognak kibírni víz nélkül. Épp ezért ha a konténeres termelést választod, minél nagyobb edényeket használsz, annál jobb lesz. Mindegyiken legyen alul lyuk, hogy a felesleges víz távozni tudjon.

A paradicsommal, paprikával, karalábéval megteheted, hogy eredetileg kisebb edénybe ülteted és ahogy nő, úgy rakod majd át nagyobba. A többit érdemes rögtön a helyére ültetni és nem bolygatni.

A gumikeréknek az alja nyitott, ezért ott simán bejutnak a kártevők, tehát annak a használata számodra nem lesz kézenfekvő.

2020. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szalmás, vagy faaprítékos mélymulcsot javasolok. A talaj akkor jó, ha élet van benne. A növények csak úgy tudják felvenni a szükséges tápanyagokat, s a neked szükséges nyomelemeket.
2020. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!