Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezetési tippek egy tanuló...

Vezetési tippek egy tanuló vezetőnek?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, lassan egy hónapja csinálom a jogsit, azon belül a vezetést, és most tartok kb a felénél, március eleje felé lesz a forgalmi vizsgám.

Szeretnék megtanulni a lehető legjobban vezetni, és ezért a maximumot adom bele az órákon, viszont nem tartom magamat elég jónak.. sokszor követek el apró hibákat, és félek, hogy emiatt nem fogok átmenni a vizsgán.

Tudnátok adni tippeket, hogy hogyan tanulhatnék akkor is, amikor nem vezetek éppen?


2020. febr. 17. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vezetni nem 30 óra alatt fogsz megtanulni. Az a 30 óra arra elég, hogy ne csavarodj neki egy villanyoszlopnak az első 30 percben, amikor egyedül vagy az autóban. Általánosságban azt mondják, hogy jó sofőr kb 100 ezer km után leszel, de még akkor sem nyugodhatsz meg, hogy mindent tudsz. Bármikor jöhet egy olyan szituáció, amilyenbe még nem kerültél. Próbáld a lehető legtöbbet kihozni magadból, vizsgázz le, utána fogod igazán elkezdeni a tanulást, addig csak az alapozást csinálod.
2020. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hallgass az oktatódra. Ne gondold túl, ne izgulj rá. Figyeld a környezetedet, de mint mondtam legfőképp az oktatód szavaira adj. Nekem pl. nem volt nehéz dolgom, neked se lesz, nyugalom :)
2020. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy fent is leírták: koncentráció, figyelj a forgalomra, vezetésre + gyakorlás. Még az F1 pilóták is így tanultak meg vezetni - rengeteg gyakorlással, újra és újra ugyanazok a mozdulatok amíg végül gondolkodás nélkül rutinból nem megy.
2020. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg valamikor később olvasná a kérdést...

A koronavírus miatt májusban volt a forgalmim, és elsőre átmentem.

Azóta már levezettem egy pár ezer kilométert, az elején sokat bénáztam, néhol elgondolkodtam, hogy most mi, ki, hol, hogy, de az idő és a tapasztalat tényleg segített.

Már röhögve tekintek vissza azokra a hibákra, amiket akkor elkövettem, és már jóval rutinosabban megy az egész.

Szóval... idő és gyakorlás, és bele fogsz jönni!!!!

2020. nov. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!