Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kritika a harcművészetekről....

Kritika a harcművészetekről. Van erkölcsileg vitatható oldala, ha valaki valamilyen harcművészetet gyakorol? Válaszaikban biztos emberek véleménye érdekel.

Figyelt kérdés
Régebben Kyoztam, de sok kérdés felmerült bennem arról, helyes e ez az út. Ha valaki tud mellette vagy ellene érvet felhozni, kérem írjon.
2020. febr. 17. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Mozgásnak sportnak tökéletes , önvedelemre kérdéses minden klasszikus módszer .
2020. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Miért volna erkölcsileg vitatható? A legtöbb harcművészetnél külön tanítják a mentalitást is, amelyben nagy szerepe van az alázatnak, illetve annak, hogy az illető nem él vissza az ott megszerzett tudásával.


Ez csak egy képesség, amit belátásod szerint használhatsz, és mint ilyen, pusztán az elsajátításának / gyakorlásának szerintem nincs morális vetülete.

2020. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Nem a harcművészet vitatható erkölcsileg csak az aki visszaél vele.

Ha Kyoztál akkor tartsd be a Dojo Kun-t, nekem speciel rengeteget adott emberileg is, önuralmat, önfegyelmet, kitartást, tisztelettudatot.

2020. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Maximum libsi, vallási idióták szemében.
2020. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!